Симптоми і лікування краснухи. Краснуха при вагітності!

Краснуха є вірусним захворюванням, яке передається повітряно-крапельним шляхом і з’являється у вигляді висипки на шкірі. Хвороба починається з підвищення температури і збільшення лімфовузлів, більшою мірою потиличних.

Які особливості краснухи?

Зазвичай даної хвороби схильні діти у віці від року до семи років. Однак дорослі також можуть захворіти на краснуху, причому перебіг хвороби у них важче, ніж у дітей. Після перенесеної краснухи організм набуває стійкий довічний імунітет до захворювання. Варто відзначити, що краснуха має осінньо-весняну сезонність. З моменту зараження може пройти від 1 до 2 тижнів, тільки після цього з’являються явні симптоми краснухи.

Симптоми краснухи

У перші два тижні після інфікування хворий, як правило, не помічає ніяких ознак хвороби. Однак через тиждень-другий на тілі утворюється яскраво-червона висипка, з’являється слабкість, головні болі, нежить, знижується апетит, температура тіла підвищується до 38 градусів.

Через кілька днів після прояву симптомів захворювання температура тіла може підвищитися до 39 градусів. Також характерною ознакою краснухи є запалення лімфаузли в області шиї, за вухами і в потиличній частині. При їх промацуванні у хворого з’являються неприємні відчуття.

Зазвичай висип спочатку поширюється по обличчю і шиї, а потім поступово переходить на тіло. Більш інтенсивно червоність виражена на сідницях і спині. Плями висипу можуть зберігатися від 3 до 5 днів, а потім вони поступово стають більш блідими і з часом зовсім зникають.

Хворий є носієм вірусу краснухи саме протягом того часу, поки на тілі є висип. До речі, вірус живе тільки в людському організмі, потрапляючи в навколишнє середовище, він дуже швидко гине. Діагностування захворювання відбувається на підставі результатів аналізу крові на противірусні тіла. Якщо число антитіл збільшено більш ніж в 4 рази, це свідчить про присутність вірусу захворювання в крові.

Лікування краснухи

Лікування краснухи в більшості випадків проходить в домашніх умовах. Хворому рекомендується постільний режим, прийом вітаміну С, глюконат кальцію, а при наявності високої температурі парацетомол. Під час хвороби необхідно якомога більше пити, а їсти потроху.

Щоб не допустити поширення захворювання необхідно на час хвороби ізолювати хворого від здорових людей. Не можна допускати спілкування хворого краснухою з вагітними.

Краснуха при вагітності

Краснуха дуже небезпечна не тільки для самих вагітних, але і для плода. Зазвичай діти, народжені від перехворілих під час вагітності краснуху матерів мають вроджені дефекти розвитку. У більшості випадків це відбивається на слуху. Вроджена глухота спостерігається у дітей, народжених від матусь, перехворілих під час вагітності краснуху. Існує статистка ризику пошкодження зародка в утробі матері. Протягом першого триместру ймовірність пошкодження плоду близько 25%, а вже після четвертого місяця вагітності вона сходить нанівець. В половині випадків материнська інфекція так і проходить непоміченою.

Зараження вагітної тягне безліч вад, в числі яких синдром Грега, при якому вражається серцево-судинна система очей (можлива глаукома) і слухового апарату (глухота). Вірус краснухи небезпечний ще й тим, що, вражаючи матусю, він проходить через її плаценту, що нерідко призводить до розвитку вродженої краснухи у дитини, при якій спостерігаються різні хронічні патології та каліцтва.

Наслідки краснухи для вагітних

Якщо вагітна перенесла краснуху до 16 тижнів виношування плоду, даний факт є серйозним показанням до переривання вагітності. Крім небезпеки для дитини краснуха несе в собі небезпеку для породіль. Перш за все, вірус може стати причиною невиношування плоду і передчасних пологів. Крім цього, він може стати причиною розвитку запального процесу в поверхневому шарі матки, так званий ендометрит.

Профілактика краснухи

На сьогоднішній день профілактика здійснюється в трьох напрямках. Здоровим дітям і дорослим робляться щеплення. Прищеплюються діти, вік яких від 1 року до 6 років, дівчата від 13 років і жінки, які планують вагітність. Не можна робити щеплення від краснухи, якщо у людини відзначаються будь-які імунодефіцитні стани, лейкоз, лімфома та інші ракові захворювання. Протипоказанням для прищеплення є алергія на аміноглікозиди і яєчний білок, вагітність.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: