Сир з пліснявою. Користь та шкода!

Для нас сир з цвіллю є відносно новим делікатесом, в той час, як у всьому світі про нього знають не одне сторіччя. 

Як відомо, цвіль – це грибок, який вважається ознакою зіпсованого продукту. Однак не всі види цвілі небезпечні, є й ті, які мають корисними властивостями і сприятливо впливають на організм людини. Саме такий вид цвілі живе на деяких сортах сиру. 

В наші дні ведеться багато суперечок і дискусій про правильне вживання сиру з цвіллю. Дієтологи наполягають на тому, що він корисний. Лікарі твердять про те, що такий продукт в їжу вживати зовсім не варто, адже він виготовлений з непастеризованого молока, а воно, в свою чергу, згубно впливає на мікрофлору кишечника. 

Сир з пліснявою також забороняють вживати в їжу вагітним жінкам і маленьким дітям. Також до групи ризику входять і люди, схильні до алергії. 

Якщо ж людина не потрапляє ні під один з вищевказаних пунктів, то можна і побалувати себе делікатесом. Вченими доведено, що сири з пліснявою містять в собі білки, мінерали, вітаміни і амінокислоти. 

Люди, у яких непереносимість на лактозу, спокійно можуть вживати цей вид сирів, так як в ньому збережені всі корисні властивості молока, а лактози в чистому вигляді практично немає. 

Дієтологи кажуть, що сир з цвіллю висококалорійний продукт. І ставлять наголос на тому, що потрібно дотримуватися норму – не більше 45-50 грам в день. 

Далеко не кожен сир з цвіллю робиться у відповідності з усіма нормами, варто пам’ятати і про те, що дешевий сир, швидше за все, має шкідливу цвіль, а не ту, яка сприятливо впливає на організм.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: