Система поливу на дачі.

Догляд за дачею включає в себе такий невід’ємний процес, як полив. Пройшли часи, коли зрошення грядок здійснювалося за допомогою лійки. Ринок садового інвентарю пропонує широкий набір шлангів з різними характеристиками, дощовиків, розбризкувачів і розпилювачів. Всі ці пристосування значно покращують і спрощують життя дачників. Визначитися який саме садовий інвентар для поливу потрібен саме Вам непросто, тому спочатку вирішіть, яка буде система поливу на дачі і виходячи з цього вибирайте пристосування.
 
За типом поливу, можна сказати, що система поливу городу буває трьох видів:

  • поверхнева,
  • крапельна,
  • дощування.

Кожна з них має свої переваги і недоліки і служить різним цілям.

При поверхневому поливі воду подають на ділянку суцільним шаром (так званий полив напуском) або смугами.

Полив дощуванням значно економічніший по витраті води, але вимагає спеціального обладнання. Він застосовується в разі, коли рослини покривають землю суцільним килимом (газони, клумби). При дощуванні вода подається через спеціальні установки, які розпилюють потік води на краплі. Вони називаються дощувателями, спріклерами, розбризкувачами і можуть бути статичними або рухомими.

Самий економічний полив – крапельний. Вода безперервно подається малими дозами через крапельниці. При такому способі рослини забезпечуються вологою постійно і в потрібній кількості. Система крапельного зрошення являє собою набір шлангів і труб, на яких через певну відстань розташовані крапельниці. Самим серйозним недоліком такої системи поливу на дачі можна назвати можливість засмічення, тому воду необхідно фільтрувати, для чого використовуються спеціальні сітчасті і гравійні фільтри.

Крапельний полив ідеальний для окремо розташованих рослин (плодові дерева, кущі), коли зрошувати всю площу нераціонально.

Навіть якщо ви не використовуєте обладнання для дощування і крапельного зрошення, без гумових шлангів для поливу. Не варто купувати дешеві гофровані шланги: вони, як правило, призначені для всмоктування, а не для поливу, їх ребриста поверхня створює великий опір потоку води. Хороші якісні шланги виконані з 3 – 4 шарів: зовнішній шар з ПВХ, надає стійкість до ультрафіолетового випромінювання, внутрішній чорний шар не пропускає світло, тим самим перешкоджає розвитку водоростей, а армований шар забезпечує міцність. Тому найкраща система для поливу ділянки, якщо використовувати шланг садовий армований.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: