Скільки грошей потрібно для щастя?

Дійсно, скільки грошей потрібно для щастя? Ви коли-небудь намагалися максимально чесно відповісти на це питання? Мені здається, що я вже чую шепіт аудиторії, голоси якої розділилися на дві майже рівні половини.

Частина слухачів бурхливо висловлює невдоволення, перебуваючи у впевненості, що щастя жодним чином не пов’язане з грошима та іншими меркантильними міркуваннями. Інша частина слухачів задумливо займається підрахунками, намагаючись виміряти власні потреби з кількістю нулів, якими може виражатися щастя. На жаль, і ті й інші скоюють недозволену помилку, обидві групи людей неправі, бо розглядають проблему через вузьку шпаринку, не бачачи всієї картини цілком. 

Група європейських учених зуміла зробити те, що не вдалося древнім мудрецям, тобто створити формулу щастя, але для того щоб нею скористатися, необхідно змінити своє ставлення до грошей.

Про те, що таке гроші, кожен з нас дізнається в ранньому дитячому віці. Приблизно в ці ж роки в свідомості кожного з нас починає складатися певна картина власного бачення матеріального світу, в тому числі і ставлення до матеріальних благ і грошей.

Як ви думаєте, що впливає на формування світогляду <="font-size: 12px; line-height: 19.200000762939453px; text-align: justify;"> людини, що ледь вступила в життя? Природно, його найближче оточення. Від того, як саме ставляться до грошей батьки та інші дорослі, залежить сприйняття грошей дитиною. Якщо в родині грошові купюри зведені в ранг божества, їх збирають, складаючи акуратними пачками і ховаючи в затишні місця, дитина виросте або страшною скнирою, або марнотратом.

А як і де, скажіть будь ласка, він зможе пізнати цю нелегку науку, якщо ні в дитячих садах, ні в школі, ні в більшості вищих навчальних закладів немає такого предмета, як фінансова грамота? Ось і виходить, що ставлення до грошей у кожного з нас складається під впливом випадкових факторів, а не системи. Навіть побіжний погляд на дану сумну картину без слів пояснює, чому ми практично всі перебуваємо біля межі бідності, отримуємо гроші, і або бездумно витрачаємо їх, або намагаємося відкладати, позбавляючи себе і своїх близьких всіх радостей, які могла б подарувати нам життя.

Напади тринькання, так само, як і напади найсуворішої економії є підтвердженням неправильного ставлення до грошей, яке було сформовано в ранньому дитинстві і наглухо закриває двері на шляху до матеріального благополуччя, багатства і щастя. Так, це ніяка не помилка. Людина, що живе на жебрацьку зарплату, не може бути щасливою, на жаль. Однією любов’ю і мріями, як мовиться, довго не прогодуєшся. Наш світ влаштований так, що все в ньому набувається за гроші. Гроші – це еквівалент, яким вимірюється не тільки кількість вкладеної праці в той чи інший товар, а й мірило благополуччя тієї чи іншої людини. А як може бути щасливий той, у кого не все благополучно?

Читайте також: Як приманити гроші?

Спробуйте уважно прислухатися до того, про що говорять сьогодні жителі великих і малих міст. Найпопулярнішими є три теми. По-перше, чужі неприємності й проблеми, які можна обговорювати годинами. По-друге, здоров’я, скаржитися на яке можна нескінченно, так само, як і давати поради по лікуванню та обстеженню, почерпнуті із засобів масової інформації. І третя, найактуальніша тема – це гроші. Починається все з скарг на низькі заробітні плати, а закінчується обговоренням проблем зі своїми і чужими кредитами.

І, зверніть увагу, закони грошей і секрети багатства не є таємницею. І наші з вами співгромадяни достатньо освічені, для того щоб оволодіти доступною інформацією. Сьогодні практично кожна домогосподарка знає про міжнародну валютну біржу Forex, вигідних інвестиціях і різних способах заробітку в інтернеті без вкладень. Однак всі ці знання не працюють на практиці. Принаймні, багатіють і раніше одиниці, а основна маса населення працює за копійки, покращуючи власний добробут за рахунок кредитів, які тільки погіршують ситуацію.

А вся біда у ставленні до грошей. Думаючи про гроші день і ніч, не розбагатієш. Гроші – це не мета, і навіть не засіб на шляху до мети. Це простий атрибут, який приходить до тих, хто щасливий і задоволений життям, робить те, що любить і вміє і зберігає впевненість у тому, що він все робить правильно. Насправді все просто, як і говорить формула щастя, відкрита європейськими соціологами.

Для щастя потрібно:

  • улюблена справа; 
  • любляча людина;
  • сто тисяч доларів річного доходу (ця сума визначена для країн Центральної Європи).

Ось і відповідь на питання, скільки грошей потрібно для щастя. Втім, можливо, для нашої країни суми можуть бути дещо скромніше. А як ви  думаєте?

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: