Скільки калорій в хлібі?

Майже в будь-якій дієті одна з найголовніших рекомендацій – відмовитися від хліба. Однак чи варто це робити? Чи така вже велика його калорійність? І чи є інший продукт, здатний замінити в нашому раціоні хліб ?Калорійність хліба може відрізнятися залежно від його сорту, від муки, з якої він виготовлений. І виключати його з харчування не слід, оскільки в ньому містяться корисні речовини і елементи, які необхідні для забезпечення здорового харчування і, відповідно, хорошого самопочуття.

Хліб – незамінне джерело білків і вуглеводів, жирів, амінокислот і вітамінів, які відмінно засвоюються людським організмом. Повноцінний раціон дорослої людини обов’язково повинен включати близько 300 граиів хліба щодня.

Скільки калорій в хлібі, в першу чергу, залежить від його виду. Так, в чорному хлібі трохи менше калорій, ніж у білому: 100 г. білого хліба містить 226 ккал, чорного – 214 ккал. Таким чином, в одному шматку білого хліба вагою близько 30 г. міститься 68 ккал, а в шматочку чорного – 64 ккал.

Самою низькою калорійністю володіє житній хліб – у 100 г. міститься від 180 ккал., Тоді як в солодкій здобі може міститися понад 336 ккал. Якщо ви зовсім вирішили відмовитися від хліба, то рекомендуємо перейти на хлібці – одна скибочку містить всього 38 ккал.

Бородинський хліб, один найпопулярніших сортів, містить 201 ккал. в 100 г. У його склад входять житнє борошно, дріжджі, сіль, цукор, патока і коріандр. У зерновому хлібі 231 ккал, а в висівковому – 285 ккал.

Калорійність хліба так само залежить і від борошна, яке використовувалася при його приготуванні. Хліб з пшеничного борошна більш калорійний, ніж, наприклад, з житнього борошна. Так само важливий сорт борошна. Хліб з борошна вищого гатунку завжди містить більше калорій, ніж з борошна першого або другого сортів. Так, шматок білого хліба з борошна вищого сорту містить в собі близько 80 ккал.

Калорійність чорного хліба маловажний фактор в порівнянні з користю, яку принесе його регулярне вживання. Перш ніж купити хліб, обов’язково ознайомтеся з його складом, він не повинен містити консервантів, барвників, розпушувач і інші шкідливі речовини. Так само зверніть увагу на термін виготовлення: чорний хліб повинен зберігатися не більше 36 годин з моменту випікання; білий – не більше 24 годин.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: