Скільки повинна спати дитина вдень.

Саме таке питання, як «скільки за часом повинна спати дитина вдень?» Ми чуємо від більшост імолодих мам. А вже скільки його раз задавали в інтернеті – не злічити. Ці питання задаються майже на всіх форумах, присвячених жіночій тематиці і дітям. Кожна мама хоче, щоб її чадо спало стільки, скільки потрібно.

 

По-перше, все залежить від віку дитини. Дитина 5-9 років спить від 10до 11 годин, дитина 10-15 років від 9 – 10 годин, діти 1 – 3 років 12-13 годин, діти до року від 14 – 17 годин. Ми пред’явили середні значення. Адже не всідіти стільки сплять, у кожної дитини є свої особливості. У всіх дітей різний темперамент, стан здоров’я, рівень активності. І це безпосередньо впливає нате, скільки годин сну буде нормою.

 

Багато дітей сплять вдень (особливо в дитячому садку). Тому, не вартодумати, що дитина багато спатиме вночі. Отже, якщо малюк дуже багато спить вночі стільки ж спати вдень його змушувати не обов’язково, все одно не буде. За визначенням, нічний сон дитини повинен займати більше часу, ніж денний. Для сну вдень досить 1-4 години. Деякі немовлята можуть спати по сім годин вдень і по 9 вночі. Ну, а діткам 10-15років спати вдень не обов’язково.

 

Існує кілька ознак недосипання у дітей:  

 

1) Часті капризи, істерики,не керованість;

2) Дитину важко підняти вранці;

3) Вони починають невстигати в навчанні;

4) Діти стають млявими,нерухомими, розсіяними;

5) Їм сняться кошмари;

6) Вони моментально засинають у транспорті;

7) Якщо їх не розбудити в звичайний час, вони можуть проспати стільки, скільки їм хочеться.

 

Як ми бачимо, щоб дитина була активною, веселою, успішною, їй потрібно просто виспатися. Звіком зменшується кількість годин сну. Як ви помітили, найдовше сплять немовлята. І саме вони самі життєрадісні і безтурботні люди насвіті. Дитина повинна спати в окремому ліжку. Якщо вона боїться, подаруйте їй іграшку, з якою вона буде засинати, або читайте на ніч казки, розповідайте історії. Дитині тоді не будуть сниться кошмари, сон буде спокійним і триватиме стільки, скільки потрібно. Дитина якомога частіше повинна знаходиться на свіжому повітрі. За кілька годин до сну кімнату, де спить ваша дитина, необхідно провітрювати.

 

Діти з 7 років вже не сплять вдень. Тихий час влаштовувати їм необов’язково. Але, як говорилося, всі дані і норми дані в загальному вигляді. Потрібно просто спостерігати за своєю дитиною і самим вирішити,скільки годин сну буде для нього нормою. Тільки за допомогою спостереження ви зможете вирішити виспався чи ні ваша дитина, а якщо ні, то що стало причиною недосипання. 

 

Іноді діти починають відмовлятися спати. Потрібно наполягти на своєму, запитати, чому вони не хочуть спати. Якщо причина в кошмарах – сидіть поруч з дитиною, поки вона засинає, тримайте її за руку, створіть теплу атмосферу. Нехай малюк відчує себе захищеним навіть у сні. Тільки тоді дитина зможе добре виспатися. Адже погодьтеся, кошмари дивитися у сні не всім подобається. Набагато приємнішебачити добрі, хороші, світлі сни.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: