Скільки повинні спати новонароджені діти?

Майже всі молоді батьки мріють виспатися. У деяких мрії збуваються, вони сплять всю ніч, і дитина їх не турбує. Але хіба це правильно? Чи може малюк проспати більше 7-8 годин підряд без шкоди власному здоров’ю?

Груднички сплять досить багато, проте вони часто прокидаються, щоб поїсти. Малюкові, який тільки народився важливо повноцінно і достатньо харчуватися і багато відпочивати. Але це не означає, що чадо повинно спати добу безперервно. Так, скільки повинен спати новонароджений?

Через що дитина багато спить?

Всі дітки різні, одному треба більше часу на сон, іншому менше. За великим рахунком, малюк повинен спати стільки часу, скільки йому хочеться. Однак необхідно пам’ятати, що затяжний сон може бути симптомом того, що дитина не отримує достатньої кількості їжі. Через це він стає ще більш сонним і пасивним, втрачає сили.

Здорові ситі дітки на грудному вигодовуванні сплять 16-20 годин на добу, і прокидаються кожні 1,5-2 години, щоб поїсти. Це пояснюється тим, що у малюка в перші дні життя шлунок має дуже маленький обсяг, плюс молоко перетравлюється швидко, тому немовляті доводиться їсти часто і потроху.

Якщо малюк спить більше п’яти годин поспіль, це може свідчити про те, що погано налагоджено грудне вигодовування і дитині не вистачає води і корисних речовин.

Для того щоб новонароджені нормально розвивалися, їм необхідно багато їсти і багато спати. Малюк може довго спати не тільки через недоїдання, але і з інших причин: при складних пологах, особливо при застосуванням фармакологічних препаратів, діти можуть у перші дні спати майже безпробудно. У найбільш важких випадках малюки втрачають здатність контролювати процеси ковтання і дихання у грудях матері. Якщо діти неправильно беруть груди, вони швидко втомлюються і довго сплять. При цьому часто засинають прямо під час годування.

Щоб виправити ситуацію, слід звернутися до консультанта по грудному годуванню, медсестрі або подрузі, яка має успішний досвід грудного вигодовування. 

Крихітка може втомлюватися і засинати, якщо у мами занадто грубі соски. Малюкові важко захопити їх, він намагається, але потім перестає і засинає голодним. Щоб уникнути подібної ситуації, перед тим як давати груди дитині, слід зцідити трохи молока, щоб зробити груди м’якшими.

Малюк може довго спати через яскравого освітлення в приміщенні і шум. З одного боку, дитина швидко засинає при світлі і гучних звуках, з іншого новонароджений спить скільки завгодно, але тільки неспокійно. А це не може вважатися повноцінним сном. Іноді буває так, що вдень малюк спить мало, зате вночі його не розбудити. Однак і в нічний час малюкові потрібна годівля. Тому рекомендується укладати крихітку вдень, щоб нормалізувати його сон.

Як розбудити дитину для годування?

Здається, скільки б не спало немовля, не потрібно його будити. Насправді, якщо малюк спить більше п’яти годин поспіль, його слід розбудити і погодувати, інакше, може виникнути зневоднення. Не варто турбуватися про те, що малюк не засне після того, як потривожили його сон. Коли малюк поїсть і справить нужду, він знову захоче відпочити.

Скільки повинна спати новонароджений, щоб був привід його розбудити. Удень можна будити дитину чрез 3-4 години, вночі – через п’ять-шість. Будити немовля потрібно акуратно, і виключно в період поверхневого сну. Розпізнати цей період нескладно. Є кілька ознак:

  • ніжки і ручки малюка сіпаються, здригаються;
  • повіки тремтять, злегка відкриваються, очні яблука рухаються;
  • якщо лиця новонародженого щось торкається, він починає робити смоктальні рухи;
  • на личку з’являється міміка.

Дуже важливо: скільки б часу не показувавгодинник, перед тим як будити дитину, потрібно створити в кімнаті «сутінки». Яскраве світло впливає на малятко, як снодійне. Тому потрібно приглушити в приміщенні світло перед пробудженням крихітки. Також перед годуванням, дитину потрібно розповити, щоб їй не було жарко. В іншому випадку маля може відмовитися від їжі.

У більшості випадків, скільки б не спав малюк, він сам прокидається, коли голодний. Деякі дітки хочуть їсти раз на три-чотири години, іншим подавай груди щогодини – все дуже індивідуально. Однак сон більше п’яти-шести годин поспіль вважається лікарями неприпустимим.

Скільки спить новонароджений між годуваннями при штучному вигодовуванні?

Дітки, яких годують сумішами, їдять рідше, приблизно 8-10 разів на добу. Як правило, малюків на штучному вигодовуванні рекомендують годувати через кожні три години вдень, і п’ять годин вночі. Відповідно і спати крихти повинні по три-п’ять годин. У загальній складності вони сплять приблизно стільки ж, скільки груднички.

“Небезпечний” затяжний сон

Якщо дитина довго спить, п’ять годин поспіль і більше, необхідно проконсультуватися з педіатром. Якщо при цьому малюк нормально їсть, в хорошому настрої, не вередує, значить тривалість його сну пов’язана з недоїданням і впоратися з проблемою легко. Необхідно лише налагодити грудне вигодовування.

Однак є випадки, коли довгий сон повинен викликати у батьків занепокоєння. При таких ознаках треба негайно телефонувати в “швидку”:

  • малюк спить більше п’яти годин майже в одному положенні,
  • його неможливо розбудити;
  • шкіра і слизові дитини стали синюшними;
  • у новонародженого піднялася температура тіла;
  • дихання крихти стало поверхневим і важким.

За даних симптомах, скільки б часу не було на годиннику, необхідно терміново звертатися до лікаря. Фахівці точно визначать, в чому справа, чому дитина довго спить, і зможуть надати допомогу.

Взагалі, якщо є сумніви з приводу того, скільки немовля спить, їсть, випорожнюється – варто порадитися з педіатром. Мамі важливо бути спокійною і врівноваженою, щоб і дитина залишалася задоволеною і молоко не зникло. Тому при будь-яких сумнівах, не накручуйте себе страшними думками, а краще зверніться до фахівця і перестаньте панікувати! 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: