Скільки загинуло у Другій Світовій війні?

Вважається що в роки Великої Вітчизняної війни загинуло 8,6 млн. радянських військовослужбовців і ще 4,4 млн. пропали безвісти або потрапили в полон. Загальні ж втрати населення, не тільки військових, але і мирних громадян, склали 26,6 млн. чоловік.
 
Втрати Німеччини в цій війні були дещо менше – трохи більше 4 млн. військовослужбовців убитими, в числі яких враховуються і загиблі в полоні. Країни – союзниці Німеччини втратили вбитими 806 000 військовослужбовців, а 662,2 тисячі військових повернулися після війни з полону.
 
Відповідаючи на питання про те, скільки військовослужбовців загинуло у Другій Світовій війні, можна сказати, що згідно з офіційними даними безповоротні втрати Радянського Союзу і Німеччини склали 11,5 млн. чоловік з одного боку і 8,6 млн. чоловік з іншого, співвідношення втрат протиборчих сторін склало 1,3:1.
 
У минулі роки офіційними даними про втрати Радянського Союзу вважалися абсолютно інші числа. Так, до кінця 80 -х років 20- го століття дослідження втрат в роки війни фактично не велися. Ця інформація не була тоді загальнодоступною. Офіційними втратами вважалися втрати, названі в 1946 році Йосипом Сталіним, які дорівнювали 7 млн. чоловік. У роки правління Хрущова називалася цифра більше 20 мільйонів чоловік.

І тільки наприкінці 1980 – х років група дослідників змогла, спираючись на архівні документи та інші матеріали, оцінити втрати Радянського Союзу у різних видах військ. У роботі використовувалися також результати комісій Міністерства оборони, проведених в 1966 році і 1988 році, і ще цілий ряд матеріалів, розсекречених в ті роки. Вперше цифра, отримана цієї дослідницької групою і нині вважається офіційною, була оприлюднена в 1990 році на святкуванні 45 -річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
 
Втрати Радянського Союзу значно перевищили аналогічні втрати в Першу Світову війну або в Громадянську війну. Переважна більшість загиблих, природно, припадає на чоловіче населення. Після закінчення війни кількість жінок від 20 до 30 років перевищила кількість чоловіків того ж віку вдвічі.
 
Іноземні фахівці в загальному випадку погоджуються з цією оцінкою. Однак деякі з них говорять про те, що дана цифра може бути лише нижньою межею реальних втрат у 1941-1945 роки. В якості верхньої межі називається цифра в 42,7 мільйона осіб.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: