Сон – найкращі ліки ?

Всі чудово розуміють, як впливає на людину недосипання, оскільки майже кожен з нас стикається з тим, що ледве-ледве підводиться з ранку на роботу і живе від вихідних до вихідних з одним бажанням вдосталь поспати.
 
Недосипання не дозволяє нам сконцентруватися над робочими питаннями, дуже складно сконцентруватися взагалі на чому-небудь, млявість і сонливість призводить до збільшення ризику розвитку цукрового діабету другого типу і серцево-судинних захворювань.
 
У середньому, вчені медики відводять людині на сон 7-9 годин на добу. Більше половини населення планети спить набагато менше встановленої норми, особливо це стосується населення великих міст.
 
Цікаве дослідження проведно в лабораторії сну Фінського інституту гігієни праці. Протягом п’яти днів учені обмежували сон групи досліджуваних до 4 годин на добу. Крім цього, досліджувані під час неспання займалися своїми звичайними справами, що дозволяло отримати максимально достовірні дані. Роботу організму оцінювали по аналізах крові, узятим після чотиригодинного сну. Як з’ясувалося в період сну була повішена активність вироблення кров’яних клітин антигенів, що відповідають за захисні реакції організму. Це означає, що нестача сну може кардинально поміняти стан вашого організму і вплинути на імунну систему.

Для багатьох людей, які страждають від нестачі сну, необхідно терміново переглянути свої пріоритети і заповнити виниклий недосип. Інша справа, якщо у вас достатньо часу на сон, але спати ви не можете через безсоння. У цьому випадку необхідно з’ясувати причину такої поведінки організму звернувшись до лікаря або спробувати збільшити фізичне навантаження, прищепити звичку прогулюватися перед сном. Як правило, велика порція кисню дозволяє краще заснути. І дайте своєму мозку відпочити, забудьте про роботу як тільки ви переступили її поріг і попрямували до дому.
 
З іншого боку, вчені виявили деякі закономірності між хворобою серця, інсультом, діабетом і тривалим сном. Як правило, ненормальним вважається спати більше 10 годин на добу постійно. Дослідження, проведені в США виявили зв’язок тривалого сну із зайвою вагою, психічними розладами, такими як депресія, а також хворобою серця, а іноді і з декількома факторами одночасно.
 
Організм кожної людини унікальний, були випадки, коли щоб відновити сили людині було достатньо і півгодини сну, а деякі соні можуть спати по 12 годин на день. У будь-якому випадку сон повинен бути комфортним і дарувати радість пробудження, а не бути вимученим і неспокійним. Поспостерігайте за своїм часом сну і часом сну своїх близьких.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: