Сонячні батареї! Види сонячних батарей.

Сонячні батареї – це фотоелектричні модулі, які перетворять сонячну радіацію в електричну енергію. Ці вироби являють собою панелі, на яких закріплюються кремнієві пластини, за допомогою яких і відбувається перетворення сонячної енергії в електричну.
 
Для захисту від вітру та шкідливих атмосферних впливів панелі покривають загартованим склом і герметизують. Треба сказати, що сонячні батареї ціна на які залежить від виду, користуються серед власників приватних будинків все більшою популярністю.
 
Які ж види фотоелектричних модулів існують? Вони бувають монокристалічні, полікристалічні і тонкоплівкові.
 
Найпопулярнішими батареями вважаються монокристалічні. Вони мають склопластиковий корпус і відрізняються компактністю. Можна встановлювати їх на нерівній поверхні. Недоліками сонячних батарей цього типу є те, що в похмуру погоду вони працюють неефективно. Також ці пристрої можуть отримувати максимальну кількість енергії тільки при певному температурному режимі.

Плівкові батареї теж користуються великою популярністю. Для їх роботи не потрібно прямих сонячних променів, так що встановлювати їх можна практично в будь-якому місці. Перевагою батарей цього виду є те, що вони можуть згортатися в рулон, що дуже зручно для туристів, що відправляються в похід. Ще одним плюсом є те, що навіть покриті товстим шаром пилу, вони добре акумулюють сонячну енергію. Однак цей вид устаткування відрізняється великими габаритами, тому для їх установки потрібні великі площі.
 
Полікристалічні сонячні батареї для дому добре працюють при слабкому сонячному світлі, тому для умов нашої країни – це кращий вибір. Полікристалічні панелі мають неоднорідну поверхню, але коефіцієнт корисної дії у них теж високий.
 
Сказати однозначно, який вид сонячних панелей краще, не можна, так як кожен з них має як свої плюси, так і мінуси. Полікристалічні панелі коштують дешевше монокристалічних, але другі видають більшу потужність.
 
Який з цих видів краще встановити на своїй заміській ділянці – підкажуть фахівці, що працюють в компанії, що поставляє це устаткування. Вони ж зроблять і установку модулів. Самостійно встановлювати їх не рекомендується, так як неграмотний монтаж може призвести до передчасного виходу сонячних батарей з ладу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: