Сонячний опік: перша допомога.

З настанням теплої пори року багато людей прагнуть скоріше покритися засмагою і часто нехтують правилами перебування на сонці. При появі ознак сонячного опіку кожна людина повинна вміти надати першу допомогу, щоб зменшити негативні прояви. 
 
Після перебування на сонці симптоми та ознаки сонячного опіку зазвичай з’являються протягом декількох годин. В результаті потерпілий відчуває біль,з’являється почервоніння шкірних покривів, набряки і іноді бульбашки. Оскільки сонячне опромінення часто захоплює велику площу шкіри, сонячний опік може викликати головний біль, лихоманку і відчуття втоми.
 
Якщо ви помітили ознаки сонячного опіку, необхідно дотримуватися певних правил надання першої допомоги:
 
Прийміть холодну ванну або душ. На постраждалі ділянки тіла можна також покласти змочений прохолодною водою чистий рушник.
 
Кілька разів на день обережно протирайте постраждалі ділянки шкіри алое віра або зволожуючим лосьйоном.

Щоб прискорити загоєння і уникнути проникнення інфекції в рани, залиште пухирі недоторканими. Якщо вони лопаються самі по собі, на відкритих ділянках застосовуйте антибактеріальні мазі.
 
При необхідності прийміть безрецептурні знеболювальні, такі як аспірин, або інші. Даючи аспірин дітям або підліткам, робіть це обережно. Хоча аспірин призначений для дітей старше двох років, варто пам’ятати, що діти і підлітки, які тільки що одужали від вітрянки або грипоподібних симптомів, не повинні приймати аспірин. Поговоріть з лікарем,якщо виникли якісь проблеми.
 
Для лікування сонячних опіків не слід використовувати вазелін, вершкове масло, яєчні білки або інші домашні засоби – вони можуть перешкоджати одужанню або сповільнити загоєння.
 
Якщо сонячні опіки призвели до утворення пухирів або виникли такі ускладнення, як висип, свербіж або лихоманка, негайно зверніться до лікаря.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: