Способи очищення води в домашніх умовах!

В даний час екологічний стан води залишає бажати кращого. Те, що тече з наших кранів, пити в неочищеному вигляді не можна ні під яким приводом – це загрожує як швидкими результатами: розладами та отруєннями, так і уповільненими – камінням в нирках, розвитком онкологічних захворювань і просто отруєннями всіх систем організму.

Система очищення води, звичайно, повинна бути в кожному домі, але як бути, якщо в силу різних причин, скористатися нею немає можливості? Тоді саме час згадати “бабусині” способи очищення води в домашніх умовах – вони не втратили актуальності й донині.

Способи очищення води в домашніх умовах

Кип’ятіння. Найбільш простим і поширеним способом очищення води є кип’ятіння, однак, чи дієво воно з сучасною водою? У процесі кип’ятіння води дійсно знищуються віруси, хвороботворні бактерії і мікроорганізми, знешкоджується хлор, аміак, радон і т.п. Однак поряд з цим у воді вбивається абсолютно все живе, змінюється її хімічний склад, випаровується кисень, збільшується питома вага солей, які, в підсумку, теж можуть бути причинами деяких хвороб. Згідно з останніми даними, тривале вживання охолодженої кип’яченої води формує схильність до утворення ракових клітин.

Висновок: Кип’ячена вода корисніше, ніж неочищена, однак вживати її всередину тривалий час теж досить небезпечно. Кип’ятіння – це всього лише тимчасовий вихід із ситуації.

Відстоювання. Відстоювання води вимагає багато часу і великої ємності для води. Використання цього способу очищення має на увазі відстоювання протягом 6-10 годин в умовах не порушення шарів води. За вказаний час відбувається часткове осідання хлору з верхньої третини ємності в нижні дві третини. Таким чином, очищеною вважається тільки верхня третина ємності, що, звичайно, дуже мало. Та й то, очищається вона тільки від хлору, а не від хвороботворних мікроорганізмів та інших домішок.

Висновок: Відстоювання – мало економічних спосіб очищення води, який жодним чином не забезпечує порожнисту очистку. Рекомендується використовувати як попередній етап очищення будь-яким іншим способом.

Виморожування. Цей спосіб очищення води, звичайно, більш довгий і клопіткий, проте дає дійсно гарні результати. Це відбувається тому, що користувач віддає ініціативу природі, а сам бере на себе роль уважного помічника. Виявляється, більш чиста вода замерзає перша, а брудні фракції – наостанок. У цьому зв’язку вам потрібно забезпечити повільне замерзання води і вчасно злити все, що збирається замерзнути в останню чергу.

Висновок: Очищення води виморожуванням ефективна і найбільш наближена до природи, проте поставити її “на потік” в домашніх умовах досить важко. Мабуть, цей спосіб доцільніше всього використовувати для приготування питного ресурсу.

Очищення сріблом. Це спосіб очищення води прийшов до нас із сивої давнини – його використовували досвідчені полководці, що піклуються про боєготовності свого війська. Не секрет, що вода, очищена сріблом (а це досягалося зберіганням її в посріблених ємностях, довше залишається свіжою і відмінно чинить опір розвитку в ній хвороботворних бактерій.

Висновок: Сріблення води – хороший спосіб надовго залишити її “живою”, проте не забувайте пару раз на тиждень мити ємність і сам срібний предмет – інакше він просто не впорається з навантаженням.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: