Способи, що дозволяють розвинути пам’ять!

Володіти інформацією – володіють світом, але щоб пам’ятати інформацію, треба мати гарну пам’ять. Як запам’ятовувати величезну кількість номерів телефонів, днів народжень, явок, паролів і адрес? Розберемо детальніше як працюють способи розвитку пам’яті.

Створення образів

Запам’ятовування на основі асоціацій є найдавнішою мнемотехнікою серед інших методів. Філософ Джордано Бруно допоміг їй стати технологією в 16 столітті. Він написав трактат «Про складання образів, знаків і ідей», в ньому були проведені асоціацію між світом природи, світом магічних символів і світом мистецтв. На жаль тоді його праці не були оцінені по достоїнству і інквізитори стратили Джордано на багатті.

Основний секрет цього способу полягає в наступному. Людина у себе в уяві з’єднує зорові образи в одне ціле, а мозок цей зв’язок фіксує. Надалі можна просто згадати хоча б один з них, і пам’ять зможе відтворити все інше.

Проголошення слова навпаки

Щоб тренувати пам’ять, не обов’язково слідувати класичним прийомам, існують і сучасні методики. Для тренування пам’яті в побутових умовах учені радять просто читати слова навпаки. Робити це треба не з якогось напису, а з уяви. Почати можна з найпростішого. Напишіть на папері кілька слів, а потім не дивлячись на них, прочитайте їх навпаки по пам’яті. Вправа може здатися примітивною, але воно є відмінним тренажером для зорової пам’яті. Слова без попереднього тренування утримати в пам’яті не так вже легко. Можете розбивати слова на фрагменти. Зафіксовані в уяві склади набагато легше повторити і перевернути, ніж ціле слово. Вправа здатне добре розвинути увагу і пам’ять.

Розвивайте ліву руку

Який може бути зв’язок між пам’яттю і лівою рукою? Вже в 2001 році вчені з’ясували, що пам’ять у лівшів набагато краще, ніж у правшів. Ті, кому не подобається засмічувати голову образами і перевертати слова, можуть починати розвивати ліву руку. Спростити процес можна, зробивши це заняття частиною свого життя. Робіть багато справ лівою рукою, наприклад, мийте нею посуд, намагайтеся писати і малювати, робити прибирання і т. п.

Довіртеся смартфону

Стікери та нагадування в смартфонах тільки шкодять пам’яті, нічого не покращуючи. Однак є спеціальні програми, які дійсно здатні тренувати її. Одна з таких програм – Ankidroid. Вона використовує метод постійних повторень для розвитку пам’яті. Програма показує ось картку лицьовою стороною, де записана деяка інформація, що є ключем до того, що міститься з іншого боку. Ви повинні послідовно переглядати картки, а потім, грунтуючись на ключових даних, згадати, що знаходиться із зворотного боку. Можна створювати картки самостійно, а не тільки використовувати шаблонні.

Випийте склянку вина

Виявляється, у вина є корисні властивості. Дослідження показали, що зовсім невелика кількість вина здатна розслабити мозок і сприяти поліпшенню пам’яті. Швидкого ефекту не буде, потрібно регулярно випивати по келиху вина в день. Є у цього засобу і протипоказання. Вино краще не пити людям, схильним до алкоголізму, годуючим і вагітним жінкам. Як і в усьому, в поліпшенні пам’яті краще не переборщити. Якщо замість келиха буде вживатися пляшка, то ефект буде руйнівним.

Згадуйте інформацію

Цей метод є новинкою і пропонує згадати минулі події. Згадуйте перед сном, що відбулося за останні 12 годин. Намагайтеся не упускати ні найменшої деталі. Про що думали, коли прокинулися, які речі бачили по дорозі на роботу, кого зустрічали, що запам’яталося найбільше. Пройдіться день крок за кроком.

Ця вправа повторюйте кожен день, а результат буде тільки через кілька тижнів – ви його обов’язково відчуєте. Спосіб цей не тільки розвине пам’ять, але і поліпшить уяву. Буде чим зайнятися перед сном.

Намагайтеся більше спати

Вимикайте всі електроприлади і вчасно лягайте спати. Ніякі мнемотехніки і вправи не допоможуть, якщо організму не вистачає сну. Адже під час цього важливого процесу відновлюються зв’язки між мозковими нейронами. Вчені говорять, що більшість людей відчувають проблеми з пам’яттю через звичайне не досипання .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: