Способи тренування нашої пам’яті.

Межа можливостей нашої пам’яті вимірюється лише нашим бажанням її тренувати. Навіть в 80 років можна з легкістю заучувати вірші, якщо регулярно робити вправи і правильно «годувати» мозок.

Найпростіший спосіб – привчити себе фіксувати кожну дію: з якої ноги встали, куди пішли, піднявшись з ліжка, якою рукою відкрили двері холодильника, і так цілий день. Через кілька днів тренування це увійде в звичку і буде у фоновому режимі відбуватися автоматично. Щовечора перед сном потрібно прокручувати в голові всі дії, які вдалося згадати. Така проста звичка допоможе не тільки підтримувати розум в тонусі, але і позбавить від безлічі проблем, пов’язаних з забудькуватістю.

Коли потрібно щось швидко вивчити або запам’ятати, можна використовувати просту вправу. Потрібно періодично водити очима з боку в бік протягом 30 секунд. Дослідники з Метрополіганского університету помітили, що ця вправа допомагає синхронізувати роботу півкуль головного мозку, при цьому «включаються» різні типи пам’яті, і інформація залишається в голові надовго.

Звичайно і відомі всім заняття по тренуванню пам’яті, такі як регулярне заучування напам’ять, вивчення іноземних мов, читання наукової літератури, розгадування кросвордів, також допоможуть зберегти здатність до запам’ятовування на високому рівні.

Способи поліпшити пам’ять

За день потрібно встигнути зробити сотню справ, і часом вкрай складно віддатися чомусь одному на всі 100%, учені пропонують безліч цікавих способів вирішити цю проблему. Наприклад, фахівці з Японії після численних експериментів прийшли до висновку, що звичайна жуйка може збільшити здатність до концентрації на 10%. Жування активізує кровообіг, і при цьому відбувається стимуляція 8 різних ділянок кори головного мозку. Правда, вчені попереджають: якщо жувати її занадто часто, може погіршитися короткочасна пам’ять, тому використовувати цей метод краще не частіше 2 разів на день по 30 хвилин.

Продукти для поліпшення пам’яті

  • Їжте 5 разів на день маленькими порціями, це допоможе підтримувати рівень глюкози для ефективної роботи мозку.
  • 100 грамів креветок 2-3 рази на тиждень, вони багаті жирними кислотами омега-3 і омега-6, необхідними для утворення нових нейронів.
  • Жменя волоських горіхів, фісташок, мигдалю або фундука на вибір кожен день. Це ідеальна підживлення для клітин мозку.
  • Стакан чорниці допоможе активізувати кровообіг в тканинах мозку.
  • Також з цим завданням відмінно впораються цитрусові і яєчний жовток.

Медитація для поліпшення пам’яті

Якщо необхідний тривалий ефект, варто зайнятися медитацією. Ця практика допомагає підвищити працездатність і здатність до концентрації. Група вчених з Університету Кентуккі провела в 2005 році ряд експериментів за участю добровольців. За допомогою спеціальних тестів вони змогли з’ясувати, що після безсонної ночі 40 хвилин медитації допомагають відновити здатність концентруватися набагато краще, ніж сон, масаж або приємна бесіда такої ж тривалості. Чому так відбувається?

Точну відповідь поки не знайдений. Однак аналіз за допомогою магнітно-резонансної томографії показав, що у людей, що практикують медитації хоча б 1 рік, збільшена товщина кори головного мозку в областях, відповідальних за увагу та швидкість сприйняття. Навіть 15 хвилин медитації на день відчутно впливають на здатність зосереджуватися.

Ще один незвичайний метод поліпшити здатність до концентрації – катання на юнісайкле (велосипед з одним колесом). В Японії в 2010 році цей вид спорту навіть включили до шкільної програми, щоб стимулювати розумові здібності учнів.

Займіться вправами для мозку

Якщо не влаштовують швидкість мислення, пам’ять або здатність до концентрації, досить переглянути раціон і зайнятися спеціальними вправами – і результати не змусять себе чекати! Ще в 1998 році групі американських вчених вдалося довести дослідним шляхом, що спад розумових здібностей пов’язаний зовсім не з відмиранням нервових клітин. Вони виявили, що причина в виснаженні дендритів – відростків нервових клітин, через які проходять імпульси від одних нейронів до інших. І якщо їх регулярно стимулювати і тренувати, то вони набагато довше зберігають здатність проводити нервові імпульси, а значить, нашу пам’ять, швидкість реакції, здатність до концентрації і самоконтролю можна поліпшити!

Нові відчуття і інформація стимулюють ріст нових дендритів. Відкриття стало основою для різних експериментів у цій галузі. Так, наприклад, з’явилися нейробіка (гімнастика для розуму), різні дієти для пам’яті і навіть препарати, що стимулюють розумову діяльність.

Способи стимулювання мозку

Хочеться швидше знаходити правильні рішення і краще орієнтуватися в потоці інформації? Інтернет вам в допомогу! Виявляється, регулярна робота з пошуковими системами тренує здатність швидко орієнтуватися в інформації та приймати рішення. Досить приділяти цьому годину в день. При швидкому пошуку в мережі в 2 рази активніше починають працювати ділянки мозку, відповідальні за обробку інформації та прийняття рішень.

Правильний саундтрек також здатний стимулювати активність мозку. Французький психолог Франциск Рошер після тривалих експериментів виявив так званий ефект Моцарта. Досліди на мишах показали, що після прослуховування музики композитора протягом 20 хвилин гризуни в кілька разів швидше долали перешкоди і лабіринти. Вся справа в поліпшенні нейронних зв’язків під дією мелодії в областях мозку, відповідальних за швидкість мислення.

Відмінно покращує активність мозку і щоденний десятихвилинний масаж голови. Подбайте про мозок, і він стане молодше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Комментариев: 1
  1. Аноним

    ;-) ;-) :idea: :lol: :| :x :twisted: :grin: :smile: :cry: :shock: :cool: :sad: :cool: :roll: :arrow: :arrow:

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: