Срібні монети СРСР 1921-1931 років.

Срібні монети в СРСР карбувалися з 1921 по 1931 р, і випуск їх був наслідуванням царської монетну систему незважаючи на курс відходу від традицій Російської імперії. Початок їх випуску було ознаменовано рішенням уряду про підйом економіки.

Знаменне для молодої країни рішення про початок карбування срібних монет було прийнято в березні 1921 року Народним Комісаріатом фінансів.

Спеціально для цієї мети був відновлений медально-афінажний Петроградський завод. Згодом монети були замінені мідно-нікелевими. Номінали радянських грошей зі срібла в зазначений період: 10, 15, 20, 50 копійок і 1 рубль. Використалася найчастіше символіка: зірка, серп, молот, колосся, селянин чи робітник. Вага, діаметр і метал були використані ті ж, що і в царській Росії, єдиною суттєвою відмінністю були нові революційні символи, що прийшли на заміну імператорським.

Період випуску радянських монет в 10,15 і 20 копійок – 1921-1923 рр. Для карбування цих грошей використовували срібло 500-ї проби. Однаковий зовнішній вигляд має аверс (лицьовий бік) вищевказаних копійок – державний герб РСФСР на геральдичному щиті, обрамлений написом-гаслом «Пролетарии всех стран, соединяйтесь!». На реверсі зображений вінок з лаврової і дубової гілок, всередині якого проставлена ​​дата і номінал. Зверху знаходиться п’ятикутна зірка з вихідними від неї променями. Серед срібних дрібних монет найвищі ціни характерні для екземплярів 1921 року випуску.

Монети номіналом 50 копійок і 1 рубль випускалися з 1921 по 1922, для їх карбування використовувалося срібло 900-ї проби. Ці монети також мають зовнішню схожість. Аверс – державний герб РСФСР і гасло «Пролетарии всех стран, соединяйтесь!». Центр реверсу – п’ятикутна зірка з цифровим позначенням номіналу, внизу – рік випуску. Обрамляють зірку лаврова і дубова гілки, зверху яких ще раз проставлений номінал: 50 копійок або 1 рубль. На гурті виставлені ініціали А.Г. або П.Л .: один з начальників монетного двору. Тільки в 1924 року монети зі срібла в СРСР були введені в обіг, так як необхідно було створити певний грошовий запас. Карбування перших грошей в країні Рад відрізнялася повною відкритістю, жителі держави дізнавалися з газет про початок, процесі та обсягах виробництва.

10, 15 і 20-копійчані срібні монети випускалися в СРСР з 1924 по 1931 р. Як і в минулі роки, радянські дрібні срібні гроші карбувалися з срібла 500-ї проби. На аверсі їх зображено тепер уже державний герб СРСР, оточений все тим же написом-гаслом. Колосся на гербі 6 разів оповиті стрічкою, що є символом 6-ти республік, що входили тоді до складу СРСР. Реверс містить номінал і рік випуску, які обрамлені пшеничними колосками.

Більш дорогі радянські монети номіналом 1 «полтинник» і 1 рубль карбувалися, як і раніше зі срібла 900-ї проби. Період випуску «полтинник» – з 1924 по 1927, а рубль карбувався тільки протягом 1924 року. На аверсі можна побачити державний герб СРСР, гасло, а також літерне написання номіналу «Один полтинник» або «Один рубль». Реверс «полтинника» зображує коваля, піднявшого молот для удару по ковадлу, внизу зазначено рік випуску. На рублі зображений робітник що однією рукою обіймає селянина, а інший вказує йому на сонце, що сходить, символізує схід нового життя. Вдалині зображені радянські фабрики і заводи, внизу яких знаходиться дата карбування.

Радянські «полтинники», які випускалися на Лондонському монетному дворі, мають гурт з ініціалами Томаса Роса, а вийшли з ленінградського – ініціали Павла Латишева. Крім того, гурт грошей обох видів містить напис «Чистого серебра 9 г».

Ціни на вищевказані монети варіюються залежно від номіналу й стану збереженості кожної з них. Причому найбільшу вартість, як правило, має радянський рубль 1922 року, а найнижчі ціни – продірявлені срібні копійки, що використовувалися як прикраси.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: