Вона ж мечеть Султана Ахмета,розташована навпроти Айя-Софії і Іподрому, вважається найважливішою міською мечеттю. Архітектором мечеті був Седефкар Мехмед-Ага. Султану Ахмету було всього 17, коли почалося будівництво, завершене в 1616 році. Правда, вже в наступному році Ахмет помер від тифу і був похований поруч з мечеттю. Над його гробницею був побудований мавзолей. Як і всі мечеті того часу, Блакитна мечеть будувалася як цілий комплекс, що включає в себе медресе (мусульманський навчальний заклад, що служить середньою школою і семінарією), лікарню, лазню, початкову школу, Імарет, ринок Араста  і багато іншого.

 
У мечеті є внутрішній двір, в який ведуть троє воріт, а посеред двору знаходиться фонтан для обмивань.Особливий інтерес викликає те, що це єдина мечеть у Стамбулі відразу з шістьма мінаретами. У чотирьох з них  є по три балкона (шерефе), і ці мінарети розташовані по кутах мечеті. Два інших мінарету з двома шерефе знаходяться по кутах внутрішнього двору.
 
Зал всередині мечеті просто величезний і дивним чином повністю заповнений світлом, проникаючим в мечеть крізь 260 по-особливому розташованих вікон. При вході в мечеть стає ясно, чому її називають «Блакитний» – весь інтер’єр виконаний переважно в цих тонах.Блакитні кахлі на стінах особливо вражають уяву. Тим не менш, в середені мечеть встелена килимами червоних і вишневих відтінків. Купол собору, поза всяких сумнівів, будувався в наслідування куполу Айя-Софії, його діаметр становить 33,6 метрів, а висота 43 метра.
 
Влітку в парку поруч з мечеттю проводяться барвисті світлові і звукові шоу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.