Старовинні монети.

Старовинні монети – поняття трохи розмите, навіть неконкретне якщо хочете. Для більшості людей старина асоціюється з царями, поміщиками і селянами, скасуванням кріпосного права, тобто з імператорською Росією. Інша частина людей вважає, що революція, роки становлення радянської влади, громадянська війна, НЕП та продрозкладка теж відносяться до глибокої старовини. Мені б хотілося поговорити саме про царські монети, оскільки для мене справді старовинними є вони.

Більшість нумізматів вважає колекціонування старовинних монет заняттям більш престижним, ніж колекціонування радянської дрібниці різних років. У таких переваг є цілком зрозуміле пояснення – царські монети зовні виглядають набагато привабливіше, ніж радянські монети. Їх можна назвати навіть в деякому роді творами мистецтва. Настільки вони красиві. Багато які з старовинних монет мають досить велику вагу, що доходить в деяких випадках до 50 грам. Коли береш таку масивну монету в руки, то відразу відчуваєш всю потужність і велич Російської Імперії. Старовинні монети є також хорошим засобом вкладення капіталу, оскільки дешевшати вони вже ніколи не будуть, а попит на них з роками буде тільки зростати.
Справедливості заради, тут варто відзначити, що і радянські монети, ранніх років випуску, особливо золоті червінці 1923 року, срібні рублі і полтиники початку і середини 20-х рр.., а також мідні монети 20-х рр.. є дуже красивими і масивними. Вони виготовлялися за тим же дореволюційним стандартам, що й царські монети і тому успадкували деякі їхні риси.

Розрив цін на царські монети сьогодні дуже великий. Вони можуть коштувати від десяти гривень до декількох десятків, а то й сотень тисяч. І не завжди ціна залежить тільки від металу, навіть частіше вона залежить від стану монети. Старовинні монети у відмінному стані можуть коштувати в рази дорожче таких же монет, але знаходяться в хорошому стані. Правда, зустрічаються царські монети у відмінному стані вкрай рідко. І це теж не можна не враховувати. Тому для нумізматів, які колекціонують такі монети, особливу важливість набувають їх правильне чищення і зберігання.

Хоча старовинні монети чеканилися з різних металів, серед яких мідь, срібло, золото і платина, основна маса нумізматів збирає все ж тільки срібні та мідні монети. І це зрозуміло, адже їх ціна, в цілому, помітно менше ціни золотих або платинових монет однаковою мірою рідкості. Людей, здатних відвалити за золоту або платинову монету кілька десятків тисяч грн. можна перерахувати по пальцях однієї руки.

При захопленні колекціонуванням старовинних монет не потрібно відразу ставити перед собою глобальну задачу зібрати всі царські монети. Краще поставити перед собою завдання збору колекції виходячи зі своїх фінансових можливостей, наприклад, зібрати монети якогось одного імператора або певного номіналу, ваги, сплаву і т.п., поступово розширюючи і ускладнюючи її.

Поповнювати свою колекцію старовинних монет можна двома широко відомими і досить поширеними способами – купівля або пошук монет. З покупкою монет сьогодні немає ніяких складнощів – в інтернеті існує величезна кількість всіляких антикварних інтернет-аукціонів, спеціалізованих магазинів та нумізматичних форумів. Крім інтернету у багатьох містах існують клуби нумізматів, в яких можна не тільки купувати або продавати монети, але і обмінюватися ними. З пошуком монет звичайно трохи складніше. Для успішного пошуку необхідно мати знання та досвід і, звичайно ж, гарну спеціалізовану апаратуру. Зате радість від знахідки монети буде незрівнянно більшою, ніж від покупки.
 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: