Страх материнства.

Здається, що народити дитину – це природне бажання кожної жінки, а материнський інстинкт настільки сильний, що змушує безстрашно пройти через вагітність і пологи і не розгубитися перед маленькою зморщеною людинкою. Ніхто і не здогадується, як багато серед звичайних людей жінок, що жахався материнства. Обговорювати з іншими своє небажання негайно обзаводитися потомством – не так просто, і багато зостаються один на один зі своїми страхами.
 
Звідки береться страх?
 
Хтось панічно боїться пологів, декого тягнуть за собою у доросле життя образу на власних батьків, що недодали любові і ласки, а інші бачать в дитині загрозу незалежності або фінансової стабільності. Причини можуть бути і не настільки явними – деякі є привітом з дитинства, в той час як інші утворилися в результаті наших життєвих установок і принципів. Десь нас лякає власний розум, а інстинкти, зазвичай заглушають його, виявляються слабкіше.
 

Причини, з яких жінок бояться материнства
 
Перфекціонізм. Про те, що перфекціонізм сильно заважає жити, здогадуються багато. А от про те, що люди, які страждають від найвищих вимог до себе і до навколишнього світу, можуть боятися справити на світ малюка, здогадуються далеко не всі. А між тим, перфекціоніст не тільки болісно сприймає гріхи оточуючих людей і за версту бачить і не сприймає огріхи виховання у дітей, а й для себе, як потенційного батька, ставить найвищу планку. Такі люди підходять до планування сім’ї дуже і дуже серйозно. Щоб зважитися на народження дитини, їм необхідно поєднання всіх чинників:
 

  • економічний. Ні про які зайчику з галявиною і мови бути не може. Така позиція віддає, як мінімум, інфантилізмом, як максимум – дурістю. Перфекціоністи знають, що зобов’язані продумати всі нюанси якісного рівня життя своєї сім’ї, не покладаючись ні на чарівництво, ні на вищі сили – а лише на власний здоровий глузд.
  • особистісний. До дітородіння людина повинна підходити, як відбулася особистість – щоб було, що передати малюку. Перфекціоністи прекрасно розуміють, що процес виховання – справа дуже непроста, а високі вимоги до себе змушують їх засумніватися досконало власних педагогічних якостей.

Ослаблений материнський інстинкт. Людина – на те й розумна істота, щоб керуватися не тільки інстинктами. І хоча не прийнято демонструвати це, деякі жінки зовсім не розчулюються «миленькими Лялечка» і солодким міхурам з дитячих слюнок. Навпаки, на немовлят вони дивляться поглядом, не затуманеним любов’ю, і чітко бачать всі недоліки материнства – неможливість належати самій собі і планувати свій час, вимотуючі душу крики і вічний недосип. Погодьтеся, що саме материнська любов змушує закрити очі на те, що в звичайному стані здалося б витонченими тортурами. Любові до майбутнього, незнайомому і незрозумілому, дитині такі жінки не відчувають аж до самих пологів, і це є абсолютною нормою. Така мати буде точно так само воркувати над своїм немовлям, але любов прийде до неї вже після пологів, зростаючи з кожним новим днем впізнавання своєї дитини. А ось абстрактне немовля залишає таких жінок байдужими – саме тому вони і не мріють про дітей, а материнство лякає їх своїми складнощами.

Образи і страхи родом з дитинства. Велика помилка вважати, що радянське суспільство було пронизане рожевими пяточками. Хоча кожна пара швидко обзаводилася потомством, воркувати і агукать роками не доводилося – немовляти чекали ясла , а маму – трудові будні. Покоління наших мам і бабусь набагато легше відноситься до абортів, частіше вживає по відношенню до дитини термін «тягар» і підходить до процесу дітонародження без сентиментів – діти, може бути, і квіти життя, але догляд за ними вимагає багато сил і грошей.

У 90 -ті роки життя ще ускладнилася, поставивши сім’ю з дітьми практично на грань виживання. Не дивно, що в наші дні виросло ціле покоління, для яких поняття «дитина» і «тяготи» стали практично синонімами. Страх убогості і очікування негативних змін – перші дитячі враження, перенесені і в доросле життя, змушують спрямовувати всі сили на пошуки стабільності, а ось немовля стає лякаючою фігурою, здатною зруйнувати насилу утримуючу рівновагу.

Єдиного способу боротьби зі страхом материнства не існує – адже його причини у кожного свої. Проте в кожному випадку він має глибоке коріння, тому покопатися в собі і витягти свої фобії назовні таки доведеться.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: