Страх позбавляє нас майбутнього!

Здавалося б, страх – це те почуття, яке ми відчуваємо тут і зараз. І тим не менш, воно впливає на наше майбутнє, і самим безпосереднім чином.

Чому боятися – шкідливо?

Якщо проаналізувати, то кожна людина боїться безлічі речей. Втратити коханого, захворіти, бути осміяним, позбутися посади або грошей. Тільки одні вміють приборкати своє почуття, а інші так і йдуть по життю, плекаючи свої страхи. І навіть не підозрюють, що саме вони позбавляють їх успіхів і перемог.

Страх позбавляє об’єктивності

Коли ми відчуваємо почуття страху, реальна картина світу спотворюється. Те, що насправді, може бути цілком нешкідливим явищем (наприклад, догана від начальства), раптом набуває зловісного відтінку. Якщо ви дуже сильно боїтеся звільнення, то в будь-якому критичному зауваженні шефа шукаєте приховані смисли і, звичайно, їх знаходите, адже не дарма в народі кажуть, що у страху великі очі. Саму нешкідливу річ ви здатні роздути до масштабної трагедії. Наприклад, ви відчайдушно боїтеся, що ваша дитина захворіє. І при будь-якому “апхчи” вже уявляєте собі палату реанімації.
Страх змушує робити дурниці

Ви до жаху боїтеся публічних виступів і тому не моргнувши оком відмовляєтеся від проведення презентації. У результаті її на себе бере ваша колега і, вражені її виступом, керівники доручають їй проект, який розробляли ви… Ви клянете себе за боязкість, але виправити вже нічого не можете.
А скільки разів ви вже майже зважилися підійти до симпатичної людини, яка, здається, теж дивиться на вас не байдуже, але так і не змогли – зі страху бути відкинутими.

Страх множить проблеми

Так, у вас у відносинах з другою половиною не все благополучно, але ви не наважуєтеся на відверту розмову – зі страху почути те, про що давно підозрюєте. Ви не робите коханій людині зауваження про пізні затримки на роботі, про те, про недостатню увагу. Проблема росте як сніжний ком, а ви все мовчите. Невже ви думаєте, що проблема розсмокчеться сама собою? Звичайно, ні, вона тільки посилиться. І весь цей час ви будете мучиться невідомістю, псувати собі нерви і зриватися на оточуючих.

Страх позбавляє нас перспектив

Коли ми відчуваємо страх, ми не в змозі мислити стратегічно. Ми намагаємося зробити хоч щось, і часто наші дії необдумані, спонтанні, і не йдуть на користь майбутнього успіху. Наприклад, ви боїтеся зізнатися мамі, що не хочете йти в гості до родичів. Ви починаєте придумувати якісь безглузді відмовки, вашу брехня видно неозброєним поглядом, і в підсумку, ви не тільки ставите себе в дурне становище перед мамою, але і надовго псуйте стосунки з родичами. Лякаючись показатися на публіці в обтягуючому спортивному костюмі, ви відкидаєте ранкові пробіжки і страждаєте від того, що ніяк не виходить схуднути.

Страх може трансформуватися в фобію

Фобія – це вже нав’язливий стан, з яким впоратися не так-то легко! Стійкий стан страху, трансформуючись у фобію, може повністю зіпсувати вам життя. І зробити клієнтом психіатра. Поки цього не сталося, спробуйте навчитися справлятися зі своїми страхами самостійно.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: