Постійні підрозділи

Heeresgruppen – Група армій

Організаційне формування, яке складалося з кількох армій. Могла включати в себе до сотні сполук з сотнями тисяч військовослужбовців. Heeresgruppen призначалася для самостійних дій на великих просторах.

Armeegruppen – Армійська група

Не має точної і постійної структури. Могла включати як кілька корпусів (як правило включалися з’єднання Німеччини та її союзників), так і з кількох дивізій.

Armee – Армія

Структурно складалася з кількох корпусів або дивізій, окремих підрозділів армійського підпорядкування. Armee могла діяти самостійно на стратегічному рівні. Середня чисельність військовослужбовців – 70000 – 150000 чоловік.

Korps – Корпус

Структурно складається з декількох дивізій (2 – 5 дивізії), окремих підрозділів і частин корпусного підпорядкування. Входить до складу Armee, але іноді діє самостійно (як правило, танкові корпуси) і підпорядковується безпосередньо командуванню Heeresgruppen. Середня чисельність солдатів і офіцерів – 30000 – 60000 осіб.

Division – Дивізія

Основна структурна одиниця. Складається з декількох полків (2 – 6), крім цього має декілька окремих підрозділів (розвідувальний батальйон, саперний батальйон та інші). Діє на оперативному рівні. Середня чисельність – 10000 – 20000 осіб.

Brigade – Бригада

Структурно складається з декількох батальйонів (3 – 6) і окремих рот бригадного підпорядкування. Спочатку бригада входила до складу дивізії (мех.), але потім дивізія перейшла на полковий поділ. Середня чисельність – 4000 – 7000 чоловік.

Regiment – Полк

Структурно складається з декількох батальйонів і рот. Діє на тактичному рівні. Середня чисельність – 1500 – 6000 чоловік.

Abteilung / Bataillon – Батальйон

Структурно складається з декількох рот і взводів. Має можливість вести бій самостійно. Abteilung, як правило, не включав більше трьох рот. Часто це були розвідувальні і танкові батальйони. Bataillon складався з чотирьох і більше рот. Середня чисельність – 300 – 1000 осіб.

Kompanie – Рота

Структурно складається з декількох взводів. Середня чисельність – 100 – 200 чоловік.

Zug – Взвод

Структурно складається з декількох відділень. Середня чисельність – 20 – 60 осіб.

 Halb-Zug -???

Іноді для виконання двох завдань в один час взвод поділяли на дві частини.

Truppe – Відділення

Найменше підрозділ. Чисельність – 8 -20 чоловік.

Тимчасові формування

Kampfgruppen – Бойова группа

Тимчасове формування, яке створювалося для виконання певних завдань. За своєю вогневої потужності і чисельності могла дорівнювати як корпусу, так і батальйону. Як правило називалась ім’ям командира.

Staffel -???

Структурно могла дорівнювати як взводу, так і роті.

Kolonne – Колона

Як правило транспортний підрозділ чисельністю в кілька взводів або рот.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.