Суші: користь чи шкода?

Мода на суші з’явилася в нашій країні не так давно. Але вона встигла захлеснути ресторанний бізнес повністю. Тепер вже не зустрінеш кафе, ресторан або закусочну, де б не подавалися суші. У кожному третьому маленькому кафе 2*2 подаються хоча б елементарні роли. Так в чому ж секрет?

Чому ще 10 років тому ми не знали японської їжі, а зараз вживають суші нарівні з українською та російською традиційною кухнею? Чому так часто в меню можна зустріти японську їжу, а керівництво місць громадського харчування правильно вважають, що це ще більше приверне клієнтів?

Суші дійсно не властива українцям їжа. Однак ви, напевно, здивуєтеся, якщо дізнаєтеся, що суші прийшли до нас не прямо з Японії, а спершу з Європи та США. Так-так, спочатку саме вони оцінили японську кухню, а потім вже зважилися і ми випробувати ці кулінарні шедеври. До речі сказати, саме тому ми говоримо саме «суші», тому як в Японії, якщо переводити на нашу транскрипцію, дане блюдо звучить як «сусі». Ну а під впливом європейської транскрипції, ми вже перейняли собі саме «суші». Зараз суші у нас готуються саме під впливом моди. Але слід думати, що міцно закріпитися в нашій кухні вони не зможуть, так як українська людина ніколи не проміняє свій борщ на суші і не стане готувати його постійно на своїй кухні на сніданок, обід і вечерю.

Однак, коли хочеться себе побалувати чимось особливим, то ми можемо з полюванням приготувати собі що-небудь японське. Хоча, найчастіше, ми йдемо за цим в ресторан, а не готуємо. На те воно і особливе, щоб його приготували за нас, а ми вкусили і насолодилися шедевром. Для людей, яким немає коли ходити в ресторан або кафе, зараз можна замовити їжу додому.

Тепер же, що стосується користі від суші:

1. Суші – низькокалорійна страва. Для дівчат це суща знахідка, так як допоможе швидко скинути зайві кілограми. Так в одній порції ролів приблизно 350 ккал, однак жиру в цій же порції не більше 3-4 грамів. Також суші легко засвоювані, а тому проблем з шлунком не передбачається;

2. Морська риба, яка міститься в суші, подається найчастіше в сирому вигляді. Вона не проходить термічну обробку, зберігаючи в собі весь комплекс вітамінів і мінералів, що вельми корисно для організму. Можливо, саме тому японці є довгожителями;

3. Рис допомагає травленню і легко вбирає в себе воду, створюючи відчуття ситості в організмі. Часто можна зустріти серед ефективних рецептів дієт рисову дієту;

4. Васабі є хорошим антисептиком і антибактеріальним інгредієнтом;

5. Соєвий соус має омолоджуючий ефект, покращує кровообіг і заспокоює нервову систему;

Якою може бути шкода від суші:

1. Якщо харчуватися одними тільки сушамі, то можна недоотримати цілий комплекс інших вітамінів і мінералів, які вимагає організм.

2. Не слід замінювати ролами звичайну їжу, властиву нашому народу. Адже все-таки японці живуть на острові, де риба у вільному доступі, тобто вона завжди свіжа. А у нас риба ловиться далеко і сюди привозитись вже заморожена;

3. В ролах з морськими водоростями міститься велика кількість йоду. Не слід зловживати порціями. Передозування йоду може зашкодити щитовидній залозі. Загалом, в сушах, як і в будь-який інший їжі, важливий принцип «поміркованості». Не слід кидатися з крайності в крайність і починати їсти суші на сніданок, обід і вечерю. Головне тут «помірність», тобто вживайте з мірою для організму.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: