Йосип Ариматейський, іудейський старійшина, зняв з дозволу прокуратора Понтія Пілата тіло Ісуса Христа з розп’яття і надав свою гробницю для його поховання. Також вважається, що він зібрав у чашу кров з розп’ятого ще живого Ісуса.

Будучи прихильником віри Христа, Йосип, побоюючись переслідування Синедріону, відвіз до Британії священну чашу. Там він і заснував першу християнську громаду. А в містечку Гластонберрі на дні древнього колодязя сховав священну чашу.

В V столітті в Британії поширилися легенди про короля Артура, лицарів його Круглого столу і про замок Камелот, що знаходиться недалеко від Гластонберрі. За переказами, одного разу лицарям Артура з’явилося диво, бачення – чаша Святого Грааля, яку підтримували два ангела. Лицарі Круглого столу поклялися дістати цю чудесну чашу і доставити її в Камелот.

Багато століть лицарі різних католицьких орденів і братств шукали священну чашу. Було написано величезна кількість романів і поем. Ще й сьогодні паломники щорічно відправляються в Гластонберрі на пошуки чаші.

Тоді ж в древніх хроніках з’явилися записи про правління римського імператора Валеріана, який влаштував гоніння на християн. Ним був схоплений архідиякон Лаврентій родом з Іспанії. Лаврентій зберіг багато цінностей Римської християнської церкви. Він відмовився видати ці скарби імператору і перед стратою він зумів переправити церковні реліквії, у тому числі священний кубок, батькам до Іспанії.

Від них чаша потрапила до церкви Святого Іоанна в Перньє в Піренеях. Звідти її для більшого збереження переправили до Валенсії. Католики всього світу абсолютно впевнені в тому, що чаша, що зберігається в кафедральному соборі у Валенсії і є та сама чаша, яка була на Таємній Вечері, з якої пив сам Ісус та його учні.

Вона складається з двох частин – верхня чаша з агату, і нижня кам’яна частина. Золота оправа для неї зроблена в VIII столітті і прикрашена арбской написом. Папа Римський Бенедикт XVI в 2006 році під час урочистої меси використав цю чашу. Це був акт визнання її давнини і справжності.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.