Східна лазня та її користь!

Давнім і дієвим способом відновлення сил організму у арабів здавна вважалися парні процедури в хамамі – турецької чи арабської бані. Крім того, в мусульманській культурі про процвітання міста судили за кількістю лазень. Хамам відомий не тільки омолоджуючими і оздоровчими процедурами, але й унікальністю свого пристрою. Турецькі або арабські лазні будувалися за принципом долоні: п’ять парних з кам’яними лежанками і кам’яними басейнами для миття – «п’ять пальців», з різним температурним режимом, шосте центральне приміщення – «долоня» – восьмикутна найтепліша кімната з гарячим кам’яним лежаком або платформою посередині, де роблять масаж, і з лавками біля стін. Всі приміщення не мали вікон у стінах, а освітлювалися через кругле товсте скло в куполі лазні. Під куполом піднімається пар, він не капає вниз, конденсуючи, а стікає по стінах на підлогу.
 
З плином часу турецька лазня змінювала свій вигляд: приміщення ставало просторіше, стіни облицьовувалися декоративною плиткою. Кожна, поважаюча себе, східна жінка обов’язково раз на тиждень відвідує хамам. Жінки і дівчата приходять у лазню не тільки зробити безліч-процедур, оновити манікюр і педикюр, а й поспілкуватися. Крім того,відвідування хамама перед весіллям було обов’язковим. Перед весільна церемонія починалася вранці, а закінчувалася пізно вночі піснями і бесідами за щербетом і кавою. Банним процедур було прийнято присвячувати цілий день.
 
Починають ритуал в не гарячому приміщенні з розігрітими кам’яними лежанками. Прогрівшись на лежанці, переходять в парну.Температура в парній хамама дозволяє там знаходиться досить довго, невідчуваючи дискомфорту, так як повітря там значно м’якше, ніж в сауні або російській бані. За рахунок того, що тепло тілу передається рясною вологою парою, піт практично не випаровується і природна терморегуляція шкіри не працює, але, завдяки такому впливу, шкіра чудово підготовляється до косметичних процедур.
 
Після того, як тіло добре розігріте і розпарено, до своїх обов’язків приступає професійна банщиця. Розтирання грубою рукавицею з вовни або льону видаляє з шкіри мертві клітини, тонізує, активізує кровообіг. Потім, за однією з традицій, на тіло наносять чорну суміш з солі і розтертих маслин. Суміш змивають милом і занурюються в бассейн. У підсумку шкіра стає гладкою ніжною і пружною. Після таких процедур можна випити чашечку трав’яного чаю.
 
Традиційний східний массаж
 
Більша частина часу в арабській або турецькій лазні відводиться масажу. Спочатку Вас на теплому лежаку розтирають спеціальними пристосуваннями – мхаака – шкребками з дерева і кістки.Підготовлене тіло масажують руками, попередньо намазавши на тіло ароматизоване масло. Масажист всією своєю вагою лягає на Вас, посилюючи «викручування» суглобів. Фахівець може встати колінамиабо стопами на лопатки і по масляній спині з’їжджати вниз. Після цього віннахиляє і скручує тулуб, може п’ятою провести 2-3 рази вздовж хребта.
 
Наступний етап – знаменитий мильний масаж. З щільного мішечка на Вас виливають особливу мильну піну, секрет приготування якої тримається в строгому секреті. Після того, як змиєте піну, Ви отримаєте короткий перепочинок – чашку яблучного чаю.
 
Тепер настає завершальний етап традиційного східного догляду – розслабляючий масаж на ароматичних маслах.
 
Після відвідин хамама найбільш ефективні процедури з корекції фігури і косметологічний догляд. Турецька лазня і традиційний масаж – ефективний засіб в боротьбі з целюлітом.
 
Правила поведінки в хамамі
 
• Ні в яких кількостях не можна вживати алкоголь. В умовах парильні, якщо Ви випили алкогольний напій, процес зневоднення організму сильно посилюється.
 
• У хамамі не можна пити холодну рідину,яка не охолоджує, а, навпаки, призводить до легкої лихоманки.
 
• У арабській лазні не можна різко рухатися – можна легко пошкодити розігріті м’язи.
 
• Перед заходом в парну занурте ноги в таз з теплою, а потім з гарячою водою. Така зміна температур і часу витримки необхідні для тренування системи терморегуляції і підготовки організму до перепадів температур.
 
• Якщо Ви пересиділи в парильні, то можна поправити свій стан, випивши чашку яблучного або айвового напою, теплою рожевої води.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: