Тадж-Махал вважається одним з восьми чудес світу, і деякі західні історики відзначають, що його архітектурна краса ніколи раніше не була перевищена. Тадж-Махал побудований повністю з білого мармуру. Його приголомшливі архітектурна краса поза адекватного опису, особливо на світанку і заході сонця. Якщо спостерігати Тадж-Махал у світлі повного місяця складається враження, що він світиться.

 
Тадж-Махал був побудований мусульманським, імператора  Шах-Джахана в память  про свою дружину Мумтаз Махал в Агрі, Індія. Це”Елегія з мармуру” або як дехто каже, “мрія”. Тадж-Махал є мавзолеєм, де знаходиться могила королеви Мумтаз Махал в нижній палаті. Могила шаха Джахана була додана до нього пізніше.
 
Тадж-Махал був побудований протягом двадцяти двох років, використовуючи двадцять тисяч робітників. Тадж-Махал стоїть на підвищенні,площа платформи (60х60м) з чотирма кутами, утворюючи нерівний восьмикутник.Його центральний купол 18м в діаметрі і піднімається на висоту 65 м. Весь мавзолей, як всередині, так і зовні, прикрашений з використанням дорогоцінних каменів, таких як агат, яшма.
 
Мавзолей є частиною величезного комплексу в який входить сад, мечеть (ліворуч), гостьовий будинок(праворуч), і ряд інших палацових будівель. Тадж-Махал знаходиться на дальньому кінці цього комплексу, з річки Ямуни за ним.
 
Тадж-Махал в Індії – “втілення любові”,”пам’ятник незмірній красі”. Краса цього чудового пам’ятника така, що вона виходить за рамки слів. Величаючись на березі річки Ямуни, Тадж-Махал є синонімом любові і романтики. Чистота білого мармуру,вишукані прикраси, коштовне каміння розташовані в мальовничому місці, все це робить Тадж-Махал одним з найбільш відвідуваних місць на планеті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.