Незалежно від рівня достатку, місця проживання, гендерних, вікових та інших відмінностей між людьми, є один ресурс, якого у кожної людини порівну. Мова йде про час. Уміння грамотно розпорядитися ним, витягуючи до того ж для себе користь, називається тайм-менеджментом. Освоїти його і застосовувати його основи у власному житті неодмінно варто кожному.

Якщо ви, як і чимале число інших людей, відчуваєте чи не постійну нестачу часу на виконання щоденних завдань, це не означає ніби в реальності так і є. Щоб вміло справлятися з настільки цінним ресурсом, як час, для початку займіться впорядкуванням свого життя. Найчастіше люди не встигають впоратися з власними справами тому, що занадто розпорошують свої сили, розтрачуючи їх не тільки на дійсно важливі, але й на друго- і третьорядні завдання. Щоб подібне не трапилося з вами, спробуйте визначитися з головною метою власного життя. Чого саме ви хотіли б досягти? До чого прагнете? Виходячи з того, якими будуть відповіді на подібні питання, і вишиковуйте свій щоденний розпорядок.

Розсортуйте ті завдання, з якими стикаєтеся щодня, відповідно до їх відповідності вашої головної мети. Подумайте, наближає вас виконання конкретної справи до мрії або ж навпаки – віддаляє, попросту віднімаючи у вас дорогоцінні години, які могли б бути витрачені набагато ефективніше. Складайте щоденний план та список завдань, які вас чекають. Розділяйте їх за ступенем терміновості і важливості, запозичивши принцип матриці Ейзенхауера. Беріться в першу чергу за першорядні не термінові справи. Взагалі, візьміться за виконання кожного завдання задовго до позначеного для нього дедлайну. Це посприяє не лише своєчасному його завершенню, але і уникненню в даному починанні помилок (адже ви і перевірити ще раз все встигнете).

Не розпилюйте власний час на малозначущі справи (які, тим не менш, затягують ніби болото). Подібні завдання віднімають неабияку дещицю дорогоцінних хвилин, а то й годин. Тому, відмовившись від їх виконання, ви здивуєтеся, як багато часу у вас вивільнилося. Приділяйте увагу в першу чергу найголовнішим справах, а вже потім, якщо залишаються вільні хвилинки, і розвагам. Проте дане твердження не означає, що день повинен бути зайнятий виключно роботою. Принципи тайм-менеджменту припускають наявність в житті будь-якої людини не тільки копіткої, наполегливої праці, а й повноцінного відпочинку. Останній вкрай важливий для нормального відновлення сил – адже без цього не вистачить енергії на значні, знакові звершення.

Поєднуйте виконання різних завдань (природно, не на шкоду якості будь-якого з них). Наприклад, в очікуванні якогось важливого факсу або електронного послання на роботі займіться розробкою контракту та іншої документації, що відносяться до зовсім іншого проекту. У домашніх справах для вас застосовувати даний принцип буде ще легше: ви можете, наприклад, поставити їжу в мультиварку, зарядити посудомийну і пральну машини, а в цей час зосередитися на чомусь іншому, що вимагає більше вашої уваги, ніж перераховані вище завдання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.