Таємниці і легенди Парижа!

Париж – це реальний епіцентр кохання, криниця вражень і романтики, столиця почуттів, оспівана Віктором Гюго, і одне з найбільш бажаних і популярних туристичних напрямків світу.

І це не дивно, адже скільки відомих і водночас унікальних пам’яток увібрало в себе місто на Сені! Починаючи від дивного по своїй красі собору Нотр -Дам де Парі і закінчуючи екстравагантним Кабаре Мулен Руж . Тут вам і один з найдовших підвісних мостів у світі (Нормандський) і знаменита Ейфелева вежа, і опівночі, освітлена сотнями тисяч мерехтливих і переливаються всіма можливими кольорами вогнів, сотні пам’ятників мистецтва і тисячі місць, які варто відвідати, особливо якщо ви тут вперше. Спільна прогулянка, бутики модного одягу, красива і зачаровуюча французька мова, не менш чарівні панянки, чудові види, що відкриваються практично звідусіль, чудова погода… А скільки тут закоханих пар!

Так, місто по праву вважається найромантичнішим у світі, про яке складають легенди. Париж – це столиця мрія, але в той же час вона зберігає не одну таємницю. Кожна вуличка, кожен пам’ятник, кожен камінь є своєрідними свідками історії Парижа. Скільки всього різного бачило місто протягом багатовікової французької державності. Адже Париж практично завжди був в епіцентрі світових подій.

Паризькі катакомби

Далеко не всім приїжджим туристам відомо, що Париж, місто кохання і теплих почуттів, стоїть на кістках семи мільйонів чоловік. Приблизно два століття тому, коли місця для поховань померлих закінчилися, монарх наказав ексгумувати всі тіла і скинути в вапнякову яму поблизу міста.

Згодом ця груба антисанітарія стала головною причиною страшних хвороб і нових смертей. Потім всі бажаючі з гідністю проводити своїх близьких в інший світ почали будівництво склепів, які в підсумку об’єдналися у величезні підземні коридори, оброблені кістками померлих людей.

Так з’явилися досить відомі паризькі катакомби. З тих пір столиця Франції стоїть на найбільшому масовому похованні в історії людства. Слід зазначити, що Париж не завжди був таким яскравим і барвистим, яким ми його знаємо зараз. Уявіть собі, що ще на початку 19 століття це місто було досить темним і навіть незатишним. Згадайте роман Ежена Сю «Паризькі таємниці», читаючи його, ми явно дивуємося хіба це опис такого улюбленого і знаменитого нині Парижа. Не може бути, скажете Ви . Але все було насправді і Ежен Сю описував реалії того часу.

«Лабіринт темних, вузьких, звивистих вуличок», де стояли будинки «одного кольору з брудом» і «рамами, поточених хробаками». Опис, який демонструє зовсім іншу картину міста.

Вулички більше були схожі на міські нетрі, а водопровід був тільки в одному з п’яти будівель міста. Через постійну антисанітарії страждали в першу чергу самі парижани, в місті часто спалахували епідемії холери, які забрали життя сотень тисяч людей.

Реформи Наполеона III і барона Османа

Все змінилося лише після приходу до влади імператора Наполеона III, він по- справжньому любив місто і не раз заявляв, що «Париж – це серце Франції». На допомогу йому прийшов барон Осман, відомий архітектор, якому столиця в більшій частині зобов’язана своїм нинішнім зовнішнім виглядом.

Осман провів масу життєво необхідних інфраструктурних реформ, завдяки яким нетрі зникли з «карти міста», а на їх місці з’явилися красиві паризькі бульвари і пасажі, високі будівлі, прекрасні парки, а також широкі магістралі. Місто повністю змінився, тепер Париж було не впізнати. З кожним днем з’являлися все нові і нові вулиці і квартали. Саме Осману місто зобов’язане появою вулиці Ріволі, Страсбурзького бульвару, Севастопольського бульвару, бульвару Рішара Ленуара та бульвару Маджента. Площа Зірки (Шарля де Голля), від якої вулиці відходять дванадцятьма променями – проспектами, площа Опери, площа Італії теж творіння архітектора Османа.

Також зміни торкнулися і «колиски» Парижа – острова Сіте. У той час острів Сіте був одним з найнебезпечніших і розпусних місць столиці, де злочинність, злодійство і проституція були повноправними господарями.

Все змінилося з приходом Османа, він зніс всі старі будинки і церкви, тут же і з’явився перший поліцейський відділок, що забезпечує порядок в районі. Завдяки барону Осману Париж «придбав» 64 нові вулиці, було зведено понад 40 тисяч будівель і прокладено понад 585 кілометрів каналізаційних шляхів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: