Таємниця ставки Вервольф!

У липні 1942 року німецькі медики, постійно спостерігали за станом здоров’я фюрера, мабуть, вперше відзначили недобре – у Гітлера сильно боліла голова, виник тремор (тремтіння) рук, “стрибав” кров’яний тиск. Раніше такого за вождем німецької нації ніколи не помічалося. Навіть завжди лояльний і надійний Генріх Гіммлер мимохідь зазначив: “З початку війни фюрер постарів років на п’ятнадцять”. Природно, ці слова відразу зафіксувала агентура, і з тих пір вони стали відправною точкою для істориків, які намагаються розгадати таємницю …Багато років, в тому числі і в чисто пропагандистських цілях, Гітлера постійно намагалися представити імпотентом, шизофреніком, параноїком, некрофілом, наркоманом і ще Бог знає ким. Але ось в середині 90-х років XX століття англійський історик Д. Ірвінг, який отримав доступ до архівів доктора Мо-Реллі, що був особистим лікарем пацієнта “А” – так був у цілях безпеки закодований Гітлер, прийшов до висновку, що лікар, який лікував з 1937 по 1945 рік вождя німецької нації, не міг помилятися: Гітлер не був ні імпотентом, ні сексуальним маніяком, не страждав якими-небудь відхиленнями в психіці, не кажучи вже про шизофренію або параною. Проте починаючи з зими 1943 року Гітлер активно лікувався, приймаючи іноді більше ста таблеток в день, але продовжував катастрофічно старіти!

Оточували фюрера люди, які добре знали його впродовж кількох років, відзначали, що у Гітлера поступово змінювався голос – він ставав більш хриплим, порушувалася координація, погіршувався зір і часом виникала набряклість ніг. Адольф постійно страждав головними болями і зубами, одного разу у нього раптово стався серцевий напад, а в жовтні 1943 він переніс операцію на голосових зв’язках. Мало того, несподівано Гітлер виявив невгамовну пристрасть до солодкого і міг поглинати його в неймовірних кількостях, при цьому постійно перебуваючи в стані сонливою апатії.

Деякі медики ставили заочний діагноз “булімія” – старечий голод. Але чому, коли фюреру ще не стукнуло й п’ятдесяти п’яти? Нарешті з симптомами хвороби ознайомилися фахівці радіаційної медицини і поставили свій діагноз – променева хвороба!

Отже, фюрер вже з середини 1942 року був вражений променевою хворобою! До речі, одним з її яскравих ознак є ейфорія: у опромінених з різною періодичністю, але постійно виникає неадекватна оцінка ситуації. Такий стан могло виникнути у Гітлера в середині літа, коли він раптом, без видимих ​​причин, кардинально змінив план битв і всю стратегію війни.

Спочатку передбачалося, що німецька армія буде наступати на Кавказ і потім на Сталінград – захопити нафту і перерізати Волгу, а потім направити мобільні з’єднання в Індію: цей план мав кодове найменування “Директива-41”.

І раптом фюрер змінив директиву і вирішив захопити Кавказ і Сталінград одночасно. До чого це призвело, знає вся світова історія. Але мимоволі виникає питання: як, де і коли міг отримати Гітлер променеву хворобу, якщо ще не існувало атомної зброї? Тут ми впритул підходимо до таємниці “Вервольфа” – підземної ставки фюрера, розташованої під Вінницею, на території Україні.

“Вервольф” дослівно можна перевести як “озброєний вовк”, а ім’я Адольф перекладається з давньогрецької як “досвідчений вовк”. І псевдонім у молодого Гітлера був “Пан Вовк”. Тому назва для ставки фюрер обрав далеко не випадково.

Спорудження ставки оповите похмурої таємницею – розстріляли не тільки полонених, які будували об’єкти, але знищили і інженерів-проектувальників: їх літак вибухнув в повітрі по дорозі до Берліна, куди вони відправилися за отриманням нагород. Навесні 1942 року “Вервольф” ввели в дію, і він функціонував до березня 1944 року. При відступі вермахту ставку підпалили і довершили справу зарядом вибухівки величезної потужності. Службові приміщення ставки, за даними збережених документів, представляли собою типові збірні котеджі. Зате штаб-квартира фюрера об’єднувала потужне наземне спорудження з глибоким підземним бункером, зі стінами і перекриттями товщиною до 4 метрів. Проникнути в завалену гігантськими бетонними уламками ставку нікому не вдалося до цих пір, але пробне буріння показало: під бункером знаходиться гранітне плато. Останні дослідження дозволили встановити-спектральний аналіз граніту свідчить про наявність в ньому активного радію! На відкритому просторі він не здатний заподіяти ніякої шкоди, але при використанні в будівництві, особливо підземному, і при недостатній примусової вентиляції з нього починає виділятися важкий радіоактивний газ радон-222, не має кольору і запаху.

Оскільки він в сім разів важчий за повітря, то здатний накопичуватися в погано вентильованих підземних приміщеннях і становить величезну загрозу, зокрема, може призвести і до певних форм променевого ураження.

Влітку 1942 року Гітлер перебував у ставці “Вервольф” і, дуже страждаючи від спеки, намагався частіше бувати в підземних приміщеннях – про це свідчить у своїх спогадах служив в охороні ставки есесівський офіцер Гунар Бернер. У той же час при таких умовах, за розрахунками фахівців, гранично допустима норма концентрації отруйної радіоактивного газу в підземному бункері була перевищена в сотні разів! І це випадковий недогляд педантичних і добре освічених німецьких інженерів-проектувальників?

Таке припущення більш ніж неймовірно, якщо навіть не сказати смішно. Гітлеру підготувала удар – невидимий, страшний, смертельний – аж ніяк не природа або помилка інженерів, а чиясь навмисна і могутня воля.

Але чия? Адже з трьох виступаючих на поверхню бункерів ставки тільки призначений особисто для фюрера таїв у собі смертельну загрозу. Два інших – для рядових охоронців і офіцерів – абсолютно безпечні!

Як відзначають історики, все було ретельно розраховано, оскільки під час Першої світової війни Гітлер потрапив під газову атаку військ Антанти, і слизова його дихальних шляхів була сильно обпалена і тому більш чутлива до дії радіоактивного газу. Вельми важлива деталь!

Можливо, в ті часи ще не знали про радон? Ні, знали! Проектування і будівництво ставки консультували досвідчені італійські гірські інженери, спеціально прислані Муссоліні в допомогу німцям. Хто ж влаштував настільки хитру пастку, в яку жертва фатально, неминуче повинна була потрапити? По суті справи, це надзвичайно хитро задумане і влаштований замах на фюрера! Причому практично безпечне для того хто вирішив замахнутися на фюрера і залишали Гітлеру мінімальні шанси вижити, якби він вчасно не забрався з “Вервольфа”. Але вже трохи запізно, оскільки механізм дії отрути був запущений.

Невже на це наважився “вірний Генріх”? Так іноді називали главу РСХА Генріха Гіммлера, наці № 1, що володів величезною незримою владою в Третьому рейху. Навряд чи. Він скоріше був вірною тінню вождя, ніж вождем, і до того ж не мав відношення до багатьох серйозних інженерних аспектів будівництва “Вольфшанце”. Якщо він дійсно брав участь у змові, то тільки лише як мовчазний спостерігач, який обіцяв свій нейтралітет при удачі, а при невдачі …

Тоді Борман? Загадковий і таємничий Мартін Борман? Ні, ця людина по натурі радше ляльковод, ніж маріонетка, і сам ніколи не прагнув до перших ролей, вважаючи за краще залишатися “сірим кардиналом” і, смикаючи за ниточки, змушувати інших слухняно виконувати свою волю. Звичайно, він міг тримати в руках один з кінців нитки змови і, смикаючи за неї, активізувати основного виконавця. Але хто їм був? Залишається припустити вирок антифашистського підпілля або роботу розвідок противника. Однак це з області фантастики: німецькі спецслужби були надзвичайно сильні і добре підготовлені в професійному відношенні.

Тоді все сходиться на “наці № 2”, – Герінг! До речі, ось важлива деталь: спочатку будівництво передбачалося в іншому місці, а на Вінницю вказав не хто інший, як маршал Герінг. І це має документальне підтвердження. Можна заперечити: всього в двох десятках кілометрів від “Вервольфа” знаходиться ставка самого Геринга, але … Там не використовувався при будівництві місцевий граніт, а для зміцнення бетонних споруд привозили гальку з берегів моря! Чи міг “товстий Герман” задумати і почати здійснювати підступний план по усуненню фюрера з тим, щоб зайняти його місце на чолі партії і країни? Чому ні?!

Зараз неможливо знайти і представити прямі докази спланованого і здійсненого Герінгом змови, поки це всього лише досить правдоподібна і цілком реальна версія. Але на її користь говорить багато чого: хоча б те, що Герінг за спиною вождя вступив у таємні сепаратні переговори з противником і Гітлер віддав наказ заарештувати його, позбавивши всіх звань, нагород і посад. Втім, це сталося вже в останні дні існування “тисячолітнього рейху”, але ще й до приходу нацистів до влади, між Гітлером і Герінгом існували певні тертя; марнославний Герман завжди хотів бути скрізь і у всьому тільки першим, а кошти для досягнення заповітної мети для нього не грали ніякої ролі!

Таємниця “Вервольфа” поки ніким не розгадана. Ми привели лише кілька фактів і висловили одну з безлічі гіпотез, визнаючи повне право на існування і всіх інших, навіть прямо протилежних. За великим рахунком, таємниця ставки фюрера буде розкрита ще дуже не скоро. Хоча б тому, що в України просто немає грошей на те, щоб розібрати багатотонні бетонні завали, що приховують вхід в бункер. Та й що там виявиться? Навіть за часів СРСР вхід в ставку не було розчищено.

Можливо, комусь до сих пір дуже вигідно, щоб таємниця залишалася нерозкритою. Але кому?

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: