Теракотова армія китайського імператора.

Недалеко від міста Сіань була знайдена гробниця Цинь Шихуанді, китайського імператора. А поруч з нею в 1974 році виявили терракотову армію. Це масове поховання, принаймні, 8099 теракотових статуй китайських воїнів і їх коней, в повний зріст.

Ця армія була похована разом з першим імператором династії Цинь – Цинь Шихуанді в 210-209 рр. до н. е. Ця людина була великим імператором, який об’єднав Китай. Також з’єднання всіх ланок Великої стіни – його заслуга. Поховання виявили прості селяни на схід від гори Лішань під час буріння артезіанської свердловини.

Цинь Шихуанді був переконаний в тому, що його династія буде при владі вічно. З цієї причини він і намагався створити належні атрибути вічності, такі, як Велика Китайська стіна.

Імператор вирішив поховати з собою 4000 молодих воїнів, як свідчила стародавня китайська традиція. Імператорські радники переконали Цинь Шихуанді, обгрунтовуючи це тим, що такий жорстокий і варварський крок неодмінно викличе бунт. Почали шукати альтернативу і вирішили замість живих людей поховати глиняні статуї. Також було прийнято рішення збільшити свиту в два рази – до 8000 китайських воїнів. Всі статуї обернені обличчями на схід, туди, де розташовувалися царства, які були розгромлені імператором.

Мистецтвознавці вважають, що для створення такого «парку» знадобилося не менше 30 років. Для того, щоб створити таку кількість фігур, потрібна робота 700 тисяч майстрів. Варто відзначити, що робота відрізняється ювелірною точністю. Серед солдатів теракотової армії немає жодного однакового обличчя.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: