Термобілизна: що таке і куди надіти?

Термобілизна представляє собою нижній шар одягу, який можна одягати як замість нижньої білизни, так і на неї. Воно щільно прилягає до тіла і практично не розтягується. Головними функціями такої білизни є збереження тепла і відведення вологи.
 
Принцип роботи термобілизни полягає в тому, що повітря, що міститься в ньому, стикається зі шкірою людини, при цьому нагріваючись і набуваючи комфортну для нього температуру. Виходить, що між тілом людини і холодним зовнішнім середовищем виникає захисний шар з теплого повітря.
 
Термобілизна може виготовлятися як з натуральних, так і з синтетичних матеріалів. В останніх моделях такої білизни досить часто комбінують синтетичні матеріали з натуральними. Варто відзначити, що у синтетики, використовуваної для виготовлення термобілизни, є незаперечні переваги, головною з яких є здатність краще виводити вологу, не вбираючи її, тоді як натуральна, особливо вовняна білизна виводить вологу через вбирання.
 
Для забезпечення максимального комфорту на термобілизні робляться особливо плоскі шви, а в останніх моделях вони і зовсім відсутні, завдяки чому не виникає проблема неприємного тертя і врізання їх у шкіру. Крім того, ефективність термоізоляції стає ще більшою завдяки тому, що в білизні відсутні отвори від голок.

Спочатку термобілизна виготовлялося для занять активними видами спорту та важкої фізичної роботи при низьких температурах. Сьогодні ж вона використовується як для занять спортом на відкритому повітрі, в туризмі, альпінізмі, велосипедному та водному спорті, на риболовлі та полювання, так і для повсякденного носіння. Варто відзначити, що особливо люблять термобілизна жінки, оскільки воно зовсім непомітна під одягом завдяки своїй легкості і невеликому обсягу і дає можливість виглядати елегантно навіть у сильні морози. Тепер можна забути про жахливі товсті вовняні колготи і об’ємні светри, які в холодну пору навіть самих струнких красунь перетворювали на незграбних і пишних дам.
 
Звичайно, високоякісна термобілизна має досить високу ціну, однак вона того варто, адже такий одяг вірно прослужить не один рік, не втрачаючи свого зовнішнього вигляду і чарівних властивостей.
 
Термобілизна просто незамінна в повсякденному носінні: вона легке, непомітна, дозволяє шкірі дихати, підтримує комфортну для тіла температуру і тим самим економить витрати енергії організму.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: