Торф’яні таблетки для розсади!

Взагалі торф’яні таблетки для розсади річ зручна, особливо для вирощування розсади, яка не терпить пересадки. До того ж, не завжди насіння проростає дружно і в цьому випадку є можливість «первістків» перенести в прохолодне місце, а запізнілим дати можливість ще «поніжиться» в теплі. Я цього року буду садити в таблетки томати, перець, баклажани. У міру підростання, пересаджу в більш просторі ємності.
 
Правда мене сильно хвилювало питання є у них термін придатності? Тобто відразу придбати велику кількість штук 30-100, щоб і в наступному році використовувати. Вони маленькі такі компактні, мені сподобалися. Виявилося можна. Якщо зберігати в сухому місці – вони абсолютно не втрачають своїх властивостей.
 
Як садити в торф’яні таблетки?
 
Спочатку потрібно залити сухі таблетки теплою водою, і почекати 5 хвилин поки вона збільшаться в розмірах. Збільшується вона у висоту приблизно в 7 разів. Потім злити воду, поглиблення яке є у верхній частині таблетки розширити помістити туди насіння, 2 – 3 шт.,
 
Таблетки помістити в парник або міні-теплицю для кращого пророщування насіння.
 

Обов’язково потрібно стежити за вологістю і поливати розсаду регулярно. Справа вся в тому, що таблетки сохнуть дуже швидко і треба постійно стежити за їх вологістю. Користуватися торф’яними таблетками дуже зручно, особливо гарна посадка огірків в торф’яні таблетки. Тому що огірки не терплять коли турбують їх коріння при пересадці, а якщо вирощувати огірки та інші подібні рослини в торф’яних таблетках, то їх можна відразу ж пересаджувати в город на грядку, під поліетиленову плівку і коріння не пошкоджуються.
 
Добре росте в торф’яних брикетах розсада квітів, наприклад петунії, і розсада полуниці. А зробити міні – теплицю для торф’яних брикетів дуже просто. Потрібні 2 стаканчика. В один кладемо розмоклий брикет з насінням або паростком, а зверху закриваємо ще одним стаканом.
 
Існують торф’яні таблетки для розсади 2 см і 4 см, у висоту мається на увазі. Але я навіть не уявляю, для чого 2 см підійдуть. Простіше все вирощувати в 4 см! Я вирощував в них ампельную петунію, посіяну в березні, до висадження в грунт пересаджував разом з таблетками в стаканчики! А що тоді про 2 см говорити? Напевно тільки щось дуже дрібне і довгоростуче.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: