Третій (Горіховий) Спас!

В народі свято Третього Спаса присвячується Спасителю і відзначається 29 серпня. Торжество присвячується перенесенню в місто Константинополь тієї тканини, на якій залишився відбиток лику Божого.

Відповідно до історії, на Третій Спас люди починали збирати новий урожай горіхів, сіяти озиме жито і продавати на ринку полотна. Тому його здавна називають Горіховим Спасом, Спасом на полотні, хлібних, малим. 

Напередодні свята відзначався день Успіння Пресвятої Богородиці, який означав закінчення жнив. Тому 29 серпня хазяйки пекли перші пироги, хліб та короваї з нової, тільки змеленого, борошна. Обов’язково потрібно було додати в випічку горіхи або свіжозібраний мед, щоб поласувати самим, пригостити рідних, близьких і сусідів.

Багато років тому на Русі Третій Спас святкували дуже весело і яскраво. Люди могли дозволити собі покуштувати те, від чого доводилося утриматися під час Успенського посту. На ринках проводили ярмарки, влаштовували народні гуляння, освячували нові колодязі, чистили цілющі джерела і пили з них підземну воду.

Сьогодні, в це свято багато хто любить готувати різні медово-горіхові смаколики, а також ходити до церкви, щоб посвятити кошики з горішками і ароматним свіжоспеченим хлібом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: