Трудоголік – це добре чи погано.

Придивіться уважно до колективу, в якому ви працюєте. Чи є у вас трудоголіки? Оцініть своє особисто ставлення до них.
 
З одного боку, трудоголік – це добре. Людина повністю захоплена своєю роботою. Для будь-якого начальника така людина – справжній скарб, найцінніша знахідка. На трудоголіка можна покластися. Він завжди зробить поставлені плани, доведе справу до кінця.
 
Але, з іншого боку, трудоголік може раптово перегоріти від великого обсягу роботи. За статистикою такі люди раптово або вигорають від роботи, або звільняються без видимих причин і пояснень. У трудоголіка зазвичай немає особистого життя. Можливо, саме тому він проводить весь свій особистий час, який за логікою має бути, на роботі. Трудоголік не знає чим себе зайняти поза роботою, у нього мало друзів поза робочим колективом. Та й, до речі, всередині самого колективу також мало друзів, оскільки весь час він працює.
 
Нерідко такий порив до роботи викликає заздрість і несхвалення з боку простих рядових колег. Ще б трудоголіка зазвичай ставлять їм у приклад: він і плани виконує, і надмірно лояльний до роботі і роботодавця.
 
Можливо, робота для трудоголіка як наркотик чи все-таки ширма, за якою він ховається від реального світу.

Якщо ви бачите в собі трудоголіка, що робити:
 
По-перше, побережіть себе, своє здоров’я. Постарайтеся скоротити час на роботу. Це не означає, що потрібно різко знижувати показники роботи і підводити колег або начальника. Просто прийміть для себе рішення працювати відповідно до своїх реальних можливостей, не перевантажуючи себе.
 
По-друге, виділяйте час на особисті заняття. Це можуть бути читання художньої літератури, прогулянки пішки, вихід в театр, кіно.
 
По-третє, на роботі робіть перерви. Якщо вам за трудовою угодою відведено годину на обід,  не приступайте до роботи раніше, ніж закінчиться обідня перерва . Прогуляйтеся після обіду. Поспілкуйтеся з колегами на вільні від роботи теми. Якщо ви не знаєте про що говорити, просто посидьте і послухайте, про що говорять колеги, що відбувається у світі, крім вашої роботи.
 
Поступово ритм вашого життя стане виправлятися, з’являться інтереси крім робочої діяльності, з’являться знайомі, можливо, налагодитися особисте життя.
 
Пам’ятайте, що добре працювати – це чудова властивість, яке щедро винагороджується роботодавцем. Але, крім роботи, є ваша особиста ефективність і своє особисте щастя .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: