У якому віці діти починають сидіти?

Будь-яка молода мама, часто відвідує дільничного педіатра, стикалася з його обуреним криком: «Як це – він уже сидить?! У нього ж хребет скривиться!». І перелякані мами намагаються силою укласти своє чадо, що далеко не завжди у них виходить. Бувають і зворотні ситуації – дитині вже більше півроку, він активно повзає, а сидіти не бажає.
 
Отже, коли ж дитина повинна сісти?
 
З точки зору фізіології, дитина не сяде сама до тих пір, поки у нього не зміцніє достатньо спина. Але лікарі все ж не рекомендують дозволяти сидіти дитині до п’яти місяців. Не саджайте малюка в подушки! Так м’язи спини розслабляються, та ще й спина згинається, як колесо. Починаючи з п’яти місяців, якщо дитина сама вже навчилась сідати – ви просто не зможете їй в цьому перешкодити.

А профілактикою викривлення хребта є гімнастика, масаж (елементарні прийоми і вправи вам покажуть у будь-якій дитячій поліклініці ) і вітамін D.
 
До речі, присадка дитини – це одна з вправ. Його роблять, тримаючи малюка за обидві ручки і упираючи ніжки вам в живіт,  затримуючи в положенні сидячи на кілька секунд. Так зміцнюються м’язи спини.
 
У нормі дитина повинна стійко сидіти в 8 місяців. Але, якщо цього не відбулося, не поспішайте «бити в дзвони». Оцініть рухливість вашої дитини, його характер і пору року. Якщо інших причин для занепокоєння у вас немає – він повзає, грає, всі рефлекси досить розвинені для цього віку – то, цілком імовірно, він просто не хоче сідати. Є така порода «ленивців», від яких багато занепокоєні і батькам, і лікарям.
 
Доброю стимуляцією м’язів є басейн, а прості вправи можна проробляти і в звичайній великій ванні. Це стимулює рух і тренує м’язи – так дитина швидше зміцніє і сяде.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: