Щоб яблуня у вашому саду росла довго, плодоносила і була здорова, їй потрібно створити певні умови. Багато  з цих умов садівник може створити сам, проте інше має бути забезпечено природою. Умови ділянки можуть стати вирішальними в намірі розбити яблуневий сад.

Перша і, може бути, найбільш важлива умова, це глибоке залягання рівня підземних вод. Для нормального росту яблуні поверхня грунтових вод не повинна бути ближче 2 м до земної поверхні. Тільки в цьому випадку коріння дерева будуть в порядку. Якщо підземні води розташовуються ближче, то необхідно дренувати ділянку. При цьому посадити дерева яблуні потрібно буде на височину – вали, висота яких повинна збільшити відстань від поверхні до дзеркала грунтових вод так, щоб воно було не менш 2,5 м.

Яблуня любить слабокислий і близький до нейтрального грунт (рН). Кислий грунт потрібно розкислити. Для цього перед посадкою можна внести попіл, доломітове борошно, кількість якого розраховується в залежності від кислотності грунту. У більшості випадків достатньо припахати восени 0,5 кг доломітового борошна на 1 кв. м.

У перший сезон після посадки саджанців на постійне місце в саду потрібен регулярний полив. В помірно вологе літо саджанці досить рясно поливати раз на тиждень. У наступні роки полив здійснюють за потреби – в сильну спеку або в період дозрівання плодів.

При посадці саджанця яблуні в посадкову яму внесіть одну чверть обсягу перегною або перепрілого гною, попіл і комплексні добрива. Цього вистачить дереву на час до початку плодоношення. Потім коренева система вийде за межі посадкової ями і буде харчуватися тим, що надає навколишня грунт.

Протягом 25-30 років підгодівля, як правило, не потрібно. Тільки на бідних або піщаних грунтах потрібно щорічно вносити суміш органічних і мінеральних добрив.

Якщо настав час внести додаткове мінеральне живлення в грунт під деревом, не варто просто поливати поверхню землі під кроною розчином добрива. Це буде корисно тільки зростаючій там траві. Для підгодівлі по периметру крони ломом виконайте отвори завглибшки 20-25 см, в них насипте комплексне добриво в гранулах, отвори закладіть землею. Такої підгодівлі вистачить на 3-5 років.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.