Устриці.

На сьогоднішній день науковому світу знайомо трохи більше 50 різновидів устриць. Далеко не всі з них можна їсти, але про це потім. Для початку розберемося, що за звір такий – устриця.

Багато хто помилково вважає, що устриці – це те ж саме, що і мідії, тільки трохи крупніші – це міф. Устриці належать до сімейства двостулкових, що мешкають в основному в теплих і чистих водах. Кілька видів, навпаки, були знайдені тільки в холодних морях північних регіонів.

Устриці – дивовижні і непередбачувані істоти. Вони можуть жити величезними колоніями з декілька мільйонів особин або спокійно коротати вік на самоті. Устриці люблять різну глибину. Часом їх можна зустріти біля самої поверхні води, а іноді аквалангісти знаходили колонії на глибині 70 метрів.

Живуть ці молюски тільки в солоній воді, і від кількості проміле залежать темпи росту і смакові якості. Найсмачніші устриці мешкають у воді 20-30 проміле. Солоніша вода робить з них справжніх гігантів, але м’ясо таких здорованів дуже жорстке.

Їстівні різновиди устриць видобувають в Чорному та Середземному морях, в глибинах Атлантики, Індійському та Тихому океанах.

Є особливий вид молюсків – «гігантські», устриці, спеціально вирощують біля берегів Франції. За формою вони можуть бути плоскими або увігнутими. Увігнуті устриці є улюбленим ласощами європейців, хоча не було зафіксовано жодного випадку, щоб вони гидували плоскими молюсками.

Крім того, існує класифікація за розмірами. Залежно від величини, устриці присвоюється номер: 0, 1, 2, 3, 4 або 5 «Нульові» молюски – найбільші. Устриці під номером 1 зазвичай важать від 100 до 120 грам, під номером два – від 75 до 100 грам і так далі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: