УЗД при вагітності!

Кожна майбутня мама живе в очікуванні моменту, коли вона зможе подивитися на свого малюка, дізнатися, як він себе почуває в животі, як розвивається.

Сучасні способи спостереження за тим, як протікає вагітність, дають можливість досить точно виявити багато пороків розвитку плоду, і в більшості випадків, дозволяють якісно боротися з ними.

До одного ефективного способу, що дозволяє на будь-якому терміні виношування вагітності оцінити стан плоду, відноситься УЗД або ультразвукове дослідження. Де краще зробити УЗД при вагітності?

Багато хто думає, що не має ніякого значення, де проходити ультразвукове дослідження, адже цей спосіб обстеження не рахується інноваційним, і широко застосовується навіть у місцевих поліклініках, але це не так. Будь-яка діагностика з використанням застарілого обладнання може допустити похибки. З цієї причини, якщо вам потрібен достовірний і точний результат, звертайтеся тільки в ті медичні центри, де використовується найсучасніше ультразвукове обладнання. Довіривши проведення діагностики виключно фахівцям, майбутня матуся може бути повністю впевнена у своєму стані здоров’я і в здоров’я своєї майбутньої дитини.

На сьогодні лікарі рекомендує вагітним жінкам проходити УЗД три рази в період виношування вагітності, при відсутності відхилень розвитку крихти.

Важливо відзначити, що ультразвукове дослідження, яке проводиться за показаннями гінеколога на певних термінах виношування вагітності, не заподіє шкоди майбутній мамі і дитині. Робота апарату УЗД заснована на властивості високочастотних хвиль відбиття від внутрішніх органів. Відбиваний сигнал обробляється за допомогою комп’ютера і виводиться на монітор. Немає нічого спільного між ультразвуковим випромінюванням і рентгеном. Застосовується це дослідження в акушерстві більше тридцяти років, і за цей час не було виявлено ніяких відомостей про його шкідливість. Однак, безсумнівно, якийсь вплив це випромінювання може надавати, і без направлення лікаря часте УЗД протипоказано.

Перше УЗД при вагітності проводять на 12-14 тижні, що дає можливість сформувати групу ризику серед вагітних, куди включають неправильний розвиток плоду, що може привести до народження дітей з різними вадами. Вже на цьому етапі можливе виявлення хромосомних синдромів та інших хвороб, які можуть передаватися в спадщину. Також встановлюють конкретний термін вагітності. Але важливо усвідомлювати, що на 12 тижнів плід ще дуже маленький, тому складно дати повну оцінку його розвитку. З цієї причини в 21-24 тижні вагітності проводять друге УЗД .

Друге УЗД проводять в другому триместрі. Це дає можливість виявити вади розвитку, доступні виявленню на цьому етапі розвитку. Саме в цей термін вагітності фахівець може виявити порок серця, що дасть можливість спрогнозувати ускладнення на пізньому терміні виношування вагітності. Раніше або пізніше УЗД не зможе дати такого ефекту.

Третє УЗД проводиться на 32-34 тижні вагітності. Цього разу фахівець може виявити вади у розвитку плоду, які можуть проявитися лише на даному етапі вагітності. До того ж, в третьому триместрі виношування вагітності проводяться дослідження, що дозволяють дати максимальну оцінку внутрішньоутробного стану плода, оцінити кровоток в маткових і пуповинних артеріях, що допомагає спрогнозувати багато ускладнення ще до народження малюка і під час пологів.

УЗД 3D в період виношування вагітності являє собою ультразвукове дослідження плоду, що розвивається, одержуване у вигляді тривимірної картинки. Якщо порівнювати із звичайним УЗД, то тут видається можливість отримати більш конкретну інформацію в максимальному обсязі. При наявності підозр на патологію гінеколог, найімовірніше, спрямує вагітну жінку на тривимірне УЗД , так як саме завдяки йому є ймовірність отримання більш точної інформації про розвиток плоду. Причому жінку направляють на таке УЗД на ранньому терміні вагітності, що вважається великою перевагою УЗД 3D. Крім необхідної для лікаря інформації, УЗД 3D приносить велику радість майбутній мамі, адже вона може не просто розглянути свого малюка, але і навіть порахувати пальчики, побачити обличчя, його вираз. Що може призвести більш позитивне враження на майбутню маму?

Також важливо відзначити, що на відміну від традиційного ультразвукового дослідження, яке триває приблизно 15 хвилин, УЗД тривимірне проводиться близько 50 хвилин. До того ж, майбутня мама може записати отримані результати дослідження на диск або зробити фотознімок, який зможе стати самим незвичайним знімком сімейного альбому.

Сьогодні також вагітна жінка може пройти УЗД 4D, що є ще більш удосконаленим видом дослідження, при якому фахівець повертає картинку із зображенням внутрішньоутробного розвитку малюка. Це дає можливість розглянути місця, недоступні під прямим кутом. Така можливість припускає проведення максимально точного дослідження.

На маленьких термінах бажано проводити ультразвукове дослідження тільки за певними показниками. Ними можуть бути:

– Невідповідність розміру матки встановленому терміну вагітності;

– Різкий або тягнучий біль внизу живота при відсутності менструації і підозрах на вагітність;

– Виділення кровянистого характеру під час виношування вагітності;

– З метою виключення не розвинутої вагітності при повторному не виношуванні;

– При штучному заплідненні з метою уточнення правильності розвитку ембріона.

Іноді, перед пологами, гінеколог може направити зробити УЗД, щоб більш точно оцінити розміри і положення плоду. Це буває необхідним, якщо у майбутньої мами вузький таз, або є ймовірність передчасних пологів і важливо оцінити яка ступінь зрілості плода.

Часом, при необхідності лікуючий лікар призначає додаткові ультразвукові дослідження. Проте не потрібно боятися, тому що можлива дія не так шкідливо, на відміну від своєчасно непоміченого ускладнення.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: