В яких овочах найбільше нітратів?

Одна з найчастіших проблем з харчуванням навесні – проблема ранніх овочів. Які продукти краще не купувати і як їх потрібно обробляти, щоб уникнути отруєння?

Найбільше нітратів міститься в листових овочах і зелені. Тому як би привабливо не виглядали листові салати, молода капуста, редис, петрушка, зелена цибуля – захоплюватися їх вживанням не варто.

Трохи менше нітратів міститься в цвітній капусті, білокачанній капусті, огірках, моркві, кабачках. Цікаво, що невелика кількість нітратів можна знайти в картоплі, помідорах і щавлі. Також їх мало в фруктах і ягодах.

Важливо знати, в якій частині плоду нітратів міститься найбільше. Наприклад, велика частина нітратів міститься в качані капусти, в шкірці редиски й огірка, в серцевині і у верхній частині моркви і буряка, в стеблі петрушки.

Очистити овочі від половини нітратів можна при термальній обробці, засолюванні або тривалому зберіганні. Пам’ятайте, що при варінні нітрати з овочів залишаються у воді, в таких випадках овочеві відвари потрібно виливати.

Нітрати в продуктах харчування можуть призвести до серйозних проблем зі шлунково-кишковим трактом і навіть спровокувати онкологічні захворювання.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: