Вацлавська площа в Празі.

Якщо цього разу метою вашої подорожі стала Чехія, Вацлавська площа у столиці має бути обов’язково включена в список місць для відвідувань. Це саме серце Нового Місця, що більше нагадує бульвар, оскільки його довжина становить 750 метрів. Вацлавська площа в Празі є осередком міського життя, тут відкрито магазини, ресторани, готелі, музей, загалом, все те, що вабить туристів і пражан.

Історія Вацлавській площі в Празі

Історія Вацлавській площі почалася ще в далекому 1348, коли правитель Карл IV заснував Нове Місце, де було спроектовано кілька ринкових майданчиків. На місці нинішньої Вацлавській площі розташовувався спочатку Кінський ринок, а пізніше тут можна було придбати й інші товари, включаючи тканини, зброю і роботи ремісників. Проіснувавши майже 530 років, ринок був закритий, але ще довго зберігав славу місця, де можна купити все, що захочеться.

Нова епоха історичної площі в Празі почалася в 1848 році, на хвилі політичних хвилювань, коли вона стала місцем масових зібрань жителів. У цьому ж році їй було дано нове ім’я на честь чеського князя, патрона Чехії – Святого Вацлава. Поступово в другій половині 19 століття площа була облагороджена – тут з’явилося освітлення і були висаджена липи. Уже в 20 столітті площа стала активно забудовуватися будівлями, які можна спостерігати і сьогодні, з більш ранніх споруд практично нічого не збереглося.

Пам’ятник на площі Святого Вацлава

Одна з основних визначних пам’яток – пам’ятник на Вацлавській площі. Це втілення у бронзі Святого Вацлава, який зображений сміливим і войовничим верхи на коні. Скульптор Мисльбека був одним з восьми претендентів на створення статуї, у результаті його робота була визнана кращою. У 1887 році почався довгий творчий і технологічний процес, що дозволив в 1912 році встановити пам’ятник на нинішнє місце, відкритий він був ще по закінченні 6 років. Головного персонажа оточують скульптури чотирьох святих: Святого Прокопія, Святого Анежки, Святої Людмили та Святого Войтеха. До речі, останній святий доповнив композицію вже після офіційного відкриття пам’ятника у 1924 році. Сьогодні пам’ятник Вацлаву – це символ Праги, національний пам’ятник культури і просто улюблене місце чехів, які нерідко призначають побачення «у кінського хвоста».

Національний музей Праги на Вацлавській площі

Національний музей на Вацлавській площі – інша пам’ятка, гідна підвищеної уваги. Велична споруда, плід архітектурних тенденцій неоренесансу, прикрашає площу з 1890 року, хоча сам музей був заснований ще на початку 19 століття. Тут зібрані грандіозні колекції, пов’язані тематично до історії і природознавства, а також зберігається унікальна Бібліотека, здатна похвалитися тисячами рукописів і більш ніж мільйоном цінних книг.

Музей цікавий як своїм змістом, так і зовнішнім втіленням. Величезні зали вражають розкішшю, присутній усюди мармур підкреслює благородство минулої епохи, а увічнені в мармуровому фасаді імена великих діячів науки і мистецтва Праги демонструють гордість жителів цієї європейської держави.

На замітку мандрівникові

Неможливо відчути атмосферу Праги, не побувавши в її серці, більше того, практично неможливо опинившись у столиці уникнути прогулянки по площадному бульвару, куди веде безліч доріг. Існує кілька варіантів, як дістатися до Вацлавській площі туристу – пішки, на трамваї або метро. Номери підходящих трамваїв: 3, 9, 14, 24 і 91. На Вацлавській площі дві станції метро – Мустек і Музеум, вони вважаються найбільш завантаженими в місті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: