Вагітність і кішка в будинку!

Вагітність для кожної жінки – це справжнє випробування. Особливо, якщо прислухатися до всіляких «можна» або «не можна». При цьому заборон обов’язково опиниться в кілька разів більше, ніж заохочень. Це відноситься і до такого частого питання: «вагітність і кішка в квартирі». Багато хто категорично стверджує, що близько жінки, яка чекає малюка, не місце цьому пухнастому звірку. Але є й такі, які спростовують ці заборони, називаючи їх банальними «бабусиними казками».Чому кішка може бути небезпечна ?

Найголовніша причина «боятися» кішок під час вагітності – це токсоплазмоз, досить небезпечне захворювання особливо для не народженого малюка. Дане захворювання викликає токсоплазма – мікроорганізм, який присутній в організмі багатьох тварин і птахів, у тому числі і в людині. Правда, розмножується він тільки в кішці. Даний мікроб досить стійкий до зовнішньої обстановці – він може жити близько двох років в котячих екскрементах. А ось потрапити в організм людини цей мікроб може через інфіковане м’ясо.

Людині і тварині це захворювання не несе жодної небезпеки – в основному ті, хто хворіє токсоплазмозом, навіть не підозрюють про це, тому що основні симптоми нагадують банальну застуду. Проте, для плоду це захворювання несе дуже серйозну загрозу, оскільки вона вражає ЦНС малюка, внаслідок чого на світ народжується дитина з явним недорозвиненням головного мозку або якогось іншого органу. Часто спостерігається загибель плода. Фахівці радять перервати вагітність, якщо майбутня мама заразилася токсоплазмозом до 24 тижня вагітності.

Кішка і вагітність

Досі при перших ознаках вагітності порадники тут і там рекомендують віддати кішку – знайомим на час або в «добрі руки» назавжди. Але не варто поспішати зі своїм рішенням.

Так, є ризик для малюка, але він пов’язаний з первинним зараженням жінки на ранній стадії вагітності або незадовго до неї. Але якщо жінка перехворіла цим захворюванням до свого «цікавого положення», то на здоров’я майбутнього малюка це ніяк не вплине. Варто запам’ятати, що хворіють токсоплазмозом один раз – «перехворіти» два-три рази ним неможливо.

Найчастіше люди, які давно і міцно «окошачені», давно вже перехворіли разом зі своїми вихованцями токсоплазмозом. Саме тому можна підозрювати у себе – і вихованця, зрозуміло, хороший імунітет до цього захворювання. А щоб точно в цьому переконатися, достатньо пройти обстеження і здати всі необхідні аналізи – особливо на ТОРЧ -інфекції, щоб підтвердити або виключити у своєму організмі токсоплазми. Тільки отримавши на руки результат можна бути на 100 % впевненою, чи безпечно вам буде поруч з кішкою під час вагітності.

Найкращий варіант – якщо у вас є імунітет до токсоплазмозу: ваша дитина в абсолютній безпеці. Якщо ви і ваш вихованець не перехворіли цим захворюванням, то кішку можна залишити в будинку, але необхідні підвищені заходи безпеки. Якщо ваш вихованець заражений, а ви – ні, то краще на час все ж розлучитися з твариною.

Які запобіжних заходів 

необхідно дотримуватися

  • Слідкуйте за станом улюбленця. Перші симптоми токсоплазмозу: підвищення температури, відсутність апетиту, пронос, блювота.
  • Не дозволяйте кішці ходити по столах і стільницям.
  • Мийте руки після того, як ви спілкувалися з твариною.
  • Не цілуйте кішку.
  • Обмежте спілкування вихованця з дворовими безпритульним тваринами – краще взагалі не випускайте на вулицю улюбленця.
  • Перекладіть обов’язок прибирання туалету тварини на іншого члена сім’ї, так як котячі фекалії – це прямий шлях зараження. Якщо крім вас прибирати більше нікому, то дотримуйте підвищених заходів безпеки: не забувайте про гумові рукавички і про те, що прибирати треба гарячою водою і щодня.

Навіть якщо ви вирішили розлучитися на час (або назавжди) з домашнім улюбленцем, пам’ятайте, що ми у відповіді за тих, кого приручили: вибирайте ретельно нових власників, щоб вашій тварині було комфортно у нових господарів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: