Варикозне розширення вен – судячи з сумної статистики, це захворювання, яке вражає кожного другого жителя нашої країни у віці від 30 – до 40 років. Більшість людей ігнорують цю проблему, звертаючись до лікарів тільки лише тоді, коли стояти або сидіти стає вже більше неможливим без больових відчуттів. 

Зовсім мало людей знають, що це за хвороба і ще менше – підтримують себе у фізичній формі або хоча б дотримують елементарних правил для того, щоб убезпечити себе від варикозного розширення вен.

Тим часом, слід знати анатомію людини, щоб розуміти, чому відбувається варикозне розширення вен. Так, людина – пристрій важкий. У ньому є два кола циркуляції крові: велике і мале. По великому колу кров спускає від серця до п’ят (звідси і вираз: серце в п’яти втекло), а від п’ят має піднятися назад до серця. Ось тут-то на допомогу до серця приходять клапани, тиск і м’язові скорочення. Кров, опускаючись до п’ят, під дією сили роботи серця, повинна підніматися вище, м’язові скорочення, які відбуваються наприклад тоді, коли господар ходить по вулиці, діють досить добре і допомагають клапанам, які відкриваються тільки назовні, пропускати кров вище, вгору до самого серця. Якщо один з клапанів слабшає, то кров рухається вже не так добре, в слідстві чого утворюється варикозне розширення вен.

Причини варикозного розширення вен

Спадковість. Не дивно, що лікарі виділяють спадковість як прекрасний грунт для розвитку варикозного захворювання. Так, якщо у вашій родині хтось страждав від варикозу (не обов’язково на ногах), то можливість захворювання вами варикозним розширення вен стає вельми більш імовірним. Тому потрібно берегти себе.

Малорухливий спосіб життя. Постійна сидяча робота призводить до того, що кров застигає в організмі, м’язи працюють погано і клапани починають розслабитися. Якщо ви працюєте за комп’ютером по 6-8 годин на день, то щогодини слід хоч трохи розминатися.

Протікання захворювання.

Поява «зірочок» на ногах. Вени на ногах існують глибокі і поверхневі. Зазвичай поверхневі непомітні. Але от при варикозі, коли порушується робота клапана, на місці порушення роботи з’являються так звані «зірочки» – набухання вен.

Починає з’являтися набряклість на ногах, ноги можуть горіти після тривалої ходьби або від сидіння. Можуть з’являтися нічні судоми або біль в ногах.

Починає змінюватися колір шкіри, біль посилюється, починає утворюватися трофічна виразка.

Утворюється трофічна виразка. Хірургічне втручання неминуче.

Лікування

Сюди слід віднести не тільки лікування як таке, але й профілактичні засоби. До них відносяться: більш рухливий спосіб життя, розминка кінцівок кожну годину сидячи перед комп’ютером і масажер для ніг.

Якщо ж варикозне розширення вен настало, то фахівці можуть призначити склерозування – це процедура, при якій в вену вводять речовину, яка склеює тромб, через час речовина розсмоктується, не приносячи шкоди організму.

Коагуляція. Коагуляція відбувається за допомогою лазера під місцевим наркозом. Вводять світловод в вену і також запаюють її. Через час заварювання проходить також, як і при склерозуванняі.

Хірургічне втручання. При даній процедурі поверхневі вени просто видаляються. Хірургічне втручання відбувається в рідкісних випадках.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.