Вартість освіти за кордоном: приклад Польщі

Не секрет, що молодь хоче стильно одягатися, мати сучасні гаджети і бути в тренді всіх сучасних тенденцій. Одна з таких тенденцій – це освіта за кордоном. Маючи європейський диплом, можна влаштуватися в престижну компанію практично в будь-якій країні світу і заробляти чималі гроші. Можна добре себе забезпечувати, купувати все необхідне, подорожувати. Саме цього прагне сучасна молодь, тому важливо підтримувати такі прагнення. І якщо є можливість відправити дітей вчитися за кордон – не втрачайте її!

Можна почати вчитися за кордоном, вступивши у ліцей або технікум, а можна трохи пізніше, вступивши до вузу. Скільки коштує таке задоволення? Подивимося на прикладі Польщі. Розповімо, що потрібно, щоб вчитися в Польщі, а також які витрати вас чекають. Трохи розповімо і про те, як студенти заробляють за кордоном. А на сайті проекту proekt-obk.com ви можете більше прочитати про вузи, коледжі і про те, як проходить процедура вступу.

Середня освіта

Вартість освіти за кордоном: приклад Польщі

Якщо ви цікавитеся безкоштовною освітою за кордоном, то вступ в польські технікуми та ліцеї – саме те, що вам потрібно! У більшості таких навчальних закладів українська молодь може навчатися безкоштовно. І що важливо: тут немає вступних іспитів!

Звичайно, є і ряд нюансів. Наприклад, можуть вступити тільки молоді люди, які не досягли 18-річного віку. Також потрібно мати свідоцтво про базову середню освіту. Потрібно знати польську мову на рівні A2-B1: це логічно, адже доведеться вчитися польською мовою, і потрібно розуміти все, про що говоритимуть на заняттях.

Куди можна вступити? Це:

 • Ліцеї: навчання триває 4 роки, після чого здають випускні іспити і отримують атестат зрілості, після чого можна вступати до вузу.
 • Технікуми: тут вчаться 5 років, випускники отримують не тільки атестат зрілості, а й професійну кваліфікацію. Таким чином, закінчивши технікум Польщі, можна влаштовуватися на роботу (наприклад, механіком, ветеринаром, електриком і ін.), А можна вступати до університету.

Освіта буде безкоштовною, але все одно в учнів будуть витрати, в тому числі на:

 • харчування плюс проживання в гуртожитку – близько 450 PLN/міс;
 • проїзд – близько 50 PLN/рік;
 • медичну страховку – близько 600 PLN/рік.

Проте, це реальний шанс отримати якісну освіту, а в подальшому продовжити навчання або влаштуватися на роботу в ЄС.

Вища освіта

Вартість освіти за кордоном: приклад Польщі

Така освіта буде платною. Проте, навчання в вузах Польщі коштуватиме значно менше, ніж освіта в інших країнах ЄС. Що ж, давайте подивимося на ціни.

Орієнтуйтеся, що мінімальна ціна становить 1 тис. євро на рік, середня ціна – близько 1,5-2 тис. євро в рік. Від чого залежить ціна? Від університету, форми і мови навчання, а також від обраної вами спеціальності. У багатьох університетах абітурієнти можуть вибирати, якою мовою вчитися – польською або англійською. Дуже часто англомовне освіта коштує дорожче.

Що стосується безкоштовної освіти за кордоном, то у абітурієнтів з картою поляка дійсно є шанс навчатися безкоштовно. Але для цього їм потрібно буде успішно скласти іспити. Для вступу на платну форму таких іспитів здавати не потрібно.

Додаткові витрати студентів

Також у студентів є додаткові витрати:

 • оренда кімнати в гуртожитку, харчування і проїзд – орієнтовно 250 євро в місяць;
 • реєстраційний внесок – від 15 до 350 євро (сплачується 1 раз при вступі);
 • медична страховка – близько 600 PLN/рік.

Як студенти заробляють?

У студентів польських університетів є право працювати по 20 годин на тиждень під час навчального року і цілий тиждень в канікулярний період. Студенти активно користуються цим правом і підробляють. На перших курсах це часто прості посади, а ось на старших курсах студенти вже можуть влаштуватися за фахом. Часто студентів залишають працювати в компаніях, в яких вони проходили стажування. А після закінчення університету є можливість продовжити роботу в цих компаніях на повну ставку.

Тому закордонна освіта відкриває перед молоддю безліч можливостей. Не втрачайте такий шанс і відправляйте дітей навчатися за кордон!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Комментариев: 1
 1. Частное лицо

  https://sinoptik.ua/

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: