Видалення родимок.

Родимі плями, які не представляють небезпеки для організму і не приносять ніякої шкоди, видаляти не потрібно. Необхідність у видаленні родимок з’являється в тому випадку, коли виникає підозра на злоякісне утворення або коли така пляма істотно псує зовнішність. Незалежно від причин, по яких потрібно позбавлятися від цих дрібних дефектів пігментації шкіри, методів для цього існує дуже багато – від кріодеструкції, тобто заморожування шкіри, до використання лазера.

Приймати рішення про те, який з цих методів вибрати, слід лише після попередньої консультації з відповідним фахівцем. Це може бути дерматолог або онкодерматолог, який зможе точно визначити, який із способів видалення родимки буде найбільш ефективним, враховуючи тип і стан шкіри, розмір і колір плями.

У яких випадках потрібне видалення родимих плям?

Іноді видалення родимок може бути необхідним не тільки з естетичної точки зору. У деяких випадках це стає життєво важливою процедурою, що дозволяє запобігти ймовірність виникнення злоякісних утворень. У яких же випадках необхідно звертатися до дерматолога з метою видалення родимих плями?

Помітне збільшення родимки – це перший сигнал до звернення за допомогою фахівця. Таким сигналом може також бути зміна кольору плями – від світлого до більш темного або навпаки. Нехорошим знаком є зміна контурів родимки, особливо виникнення припухлості та подразнень по краях.

Основні методи

Абсолютно безболісним і досить ефективним способом позбавлення від родимих плям є використання лазера. Завдяки цій процедурі відбувається освітлення або повне видалення родимки за допомогою лазерного випромінювання. Хоча, звичайно, глибоко розташовані плями таким способом видалити не вдасться.

Метод кріодеструкції полягає у використанні рідкого азоту, який моментально заморожує тканини, що призводить до повного руйнування родимки. Проте ефективність даної процедури все ж викликає деякі сумніви. На відміну від лазерного видалення, методи кріодеструкції менш точні, через що під впливом рідкого азоту можуть постраждати інші ділянки шкіри.

Найбільш традиційним методом є видалення родимок хірургічним шляхом. Незважаючи на велику кількість нових способів боротьби з різними дефектами шкіри, даний метод зберігає свою популярність. Найчастіше дану процедуру використовують при виникненні ризику онкологічних захворювань шкіри. Основним недоліком хірургічного методу є висока ймовірність утворення шрамів після операції.

Потенційний ризик

Ефективність результату і потенційний ризик, пов’язаний з видаленням родимих плям, головним чином залежать від обраного методу боротьби з даними дефектами. В одному випадку з’являється ризик отримати опік (лазерний метод), в іншому – може залишитися шрам ( хірургічний метод). Але більшість з цих побічних ефектів цілком піддаються корекції. Всі потенційні ризики в даному випадку може найбільш точно визначити лише досвідчений фахівець.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: