Види сирів!

На сьогоднішній день відомо більше 150 сортів сиру, які можна розділити на три основні типи:

Тверді сири – консистенція тверда, щільна, покрита скоринкою (натуральної або з воску). Серед твердих сирів особливо виділяються так звані «терткові» сорти, названі так через свою високу щільність і використовувані в тертому вигляді як доповнення до страв. Найвідоміші тверді сири: Маасдам, Пармезан, Фрізен, Романо, Емменталь.

Серед твердих сирів практично неможливо зустріти цвілеві, оскільки щільна консистенція не дає розвиватися цвілі.

Тверді сири:покращують зір, стан слизових оболонок і шкіри, корисні зростаючому організму, а також під час вагітності та грудного годування (середня норма до 150 грам на день). Тверді сорти сиру активують мозкові функції, надають потужний вплив на створення ферментів, що у клітинних хімічних реакціях (вміст фосфору).

Гострі сорти твердих сирів не слід вживати людям, що страждають від виразкової хвороби, гастриту, коліків, підвищеної кислотності, серцевих або ниркових набряків і гіпертонії.

Напівтверді сири – щільна вершкова консистенція, покрита природною, воскової або пліснявий скоринкою. Найбільш відомі сорти напівтвердого сиру: Російський, Естонський, Голландська, Гауда, Едам.

Напівтверді сири можуть бути пліснявими. Одними з найвідоміших є так звані «блакитні сири»: Дор Блю, Рокфор, Брю де Бріссо, Горгонзолла і Стилтон.

М’які сири – ніжна вершкова або сирна консистенція без додаткової обробки (плавлення, копчення). Можуть бути з скоринкою або без.

Плавлені сири – «світова сирна громадськість» не визнає цей вид, як повноцінний сир, оскільки він містить сторонні рослинні жири. Плавлений сир був винайдений в 20 столітті, коли після повного дозрівання м’який сир піддали копчення і плавлению. Зазвичай плавлені сири коптять за допомогою букової деревини, що надає йому неповторний і насичений смак. Плавлений сир відрізняється високими термінами зберігання, не так чутливий до температурних перепадів, як інші види сирів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: