Відпочинок у Феодосії.

Славиться Феодосія не тільки відмінно розвиненою туристичною інфраструктурою, але унікальними оздоровницями, які займаються лікуванням різноманітних захворювань протягом багатьох десятиліть.

 
Оточення горами, степами і морем забезпечує Феодосії дивно м’який клімат, перехідний з субтропічного середземноморського до помірного континентального. Свіжі морські бризи пом’якшують літню спеку і зимові морози,тому навіть у зимові місяці температура може підніматися до +15 градусів.Значне зниження вологості повітря відбувається за рахунок сухих степових вітрів, тому всі приїжджають до Феодосії відзначають полегшення дихання.
 
Місто розташоване на березі затоки і оточений живописними Кримськими горами. На заході – це гора Лиса, біля підніжжя якої знаходиться старе місто, а на сході гряду гір завершує піднесеність Тепе-Оба, по схилах якої підіймаються вулиці міських районів. Основні середньовічні історичні пам’ятки, які є популярними для відвідування у туристів, збереглися в старій частині міста, яку сміливо можна назвати музеєм під відкритим небом. Тут збереглися древні залишки кріпосних стін і веж, які зводилися для оборони міста і стародавній міст,перекинутий через глибокий рів.
 
Збереглися і стіни карантину, зведеного для розміщення безлічі мусульманських паломників,  які постійно проходили у Феодосії для проходження в Медину і Мекку. Карантинний пагорб був забудований ще в V столітті до нашої ери. Тут у той час перебував античне місто. Цікавим для огляду пам’ятником вважається кут стіни вежі св. Костянтина. У середні століття ця вежа була одним з найважливіших укріплювальних споруд, в ній знаходився збройовий арсенал, який використовувався для захисту міста від нападів у часи воєн. Однією з найвідоміших пам’яток є велична середньовічна мечеть Муфтій Джамі, яка була побудована 1623 році. Є й кілька чудових вірменських храмів XIV-XV століть, в одному з них Вірменському Храмі Сергія є красивий фонтан великого російського мариніста І.К.Айвазовського. Обов’язково потрібно відвідати ще одну знамениту феодосійську святиню – Введенську церкву,побудовану і VII-IX століттях.
 
У місті є багато цікавих музеїв з великою кількістю унікальних експонатів, які варто відвідати приїжджаючим до Феодосії для того щоб краще познайомитися з історією міста. Це:Феодосійський краєзнавчий музей, Музей О.Гріна, Музей дельтапланеризму і  Феодосійський музей грошей.
 
Звичайно, одним з найулюбленіших місць відпочинку у Феодосії є пляж.Особливо люблять відпочиваючі «Золотий пляж», який розкинувся на п’ятнадцяти кілометрах морського берега Феодосійської затоки у напрямку до міста Керч.Чистий дрібний золотистий пісок, зручний пологий вхід, смарагдова морська вода доставляють туристам чимало прекрасних вражень. Пляжі Феодосії відмінно підходять як дітям, так і дорослим. При вході в море теж м’який пісок, не маєніяких каменів, заростей з водоростей або ям. Глибину кожен може вибрати на свій смак. Дітям буде приємно гратися біля берега, а ті, хто вважають за краще поплавати в морі, може далі від берега знайти місця, де глибина чимала. Всюди вода з смарагдовим відтінком і настільки чиста, що дозволяє прекрасно бачити дно.
 
В центрі «Золотого пляжу» розташоване селище міського типу Приморський з 18 тисячами жителів, який спочатку називався «Дальні очерети», а потім«Південна точка». У селищі берег моря покритий дрібною галькою.
 
Одним з улюблених занять для відпочиваючих є романтичні прогулянки по затишним і красивим вуличках міста, де можна не тільки подивитися на середньовічні пам’ятки, але і побродити по численних тінистим паркам і скверам.Варто зайти в маленьке затишне кафе або ресторан, щоб спробувати смачні страви місцевої кухні і продегустувати вина, виготовлені з ягід місцевих виноградників. Всі туристи відзначають вражаючу схожість гостинній Феодосії з красою середземноморських міст Франції та Італії.
 
Відпочинок у Феодосії – це ще й можливість поправити своє здоров’я.Постійної популярності Феодосії як курорту сприяє велика кількість розташованих тут здравниць, де виліковуються самі різні захворювання. Крім цілющого дії феодосійського клімату, моря, піску, для лікування хвороб використовуєтьсяприродна мінеральна вода з місцевих джерел: «Феодосійська» і «Нарзан Кримський», а також цілющі грязі з високим вмістом сульфіду, які є в солоному Аджигольська озері, розташованому недалеко від міста .
 
Феодосійські здравниці протягом усього року успішно допомагають вилікуватися від захворювань шлунково-кишкового тракту, органів кровообігу, хронічних захворювань нирок,нервової системи, жовчо-кам’яних хвороб і цукрового діабету. Тут працюють висококваліфіковані фахівці, все феодосійські здравниці оснащені сучасною медичною апаратурою, в лікуванні використовуються передові методики,розроблені вченими в усьому світі.
 
Феодосія приваблює всіх тих, хто віддає перевагу спокійному, розміреному проведенню часу. Тут є всі умови і для сімейного відпочинку з дітьми. Незабутня краса навколишньої природи, цілюща морська вода,відмінний клімат, гостинні і привітні місцеві жителі дозволять назавжди запам’ятати відпочинок в Феодосії. Швидше за все, сюди захочеться повертатися знову і знову.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: