Одним з найбільш популярних видів шпалер на стіни є вінілові шпалери. Технологія їх виготовлення полягає в нанесенні шару полівінілхлориду на тканинну, флізелінову або паперову основу, з подальшим покриттям фарбами. Малюнок на вінілових шпалерах може створюватися і методом тиснення. Шар полівінілхлориду захищає шпалери від вологи, механічних пошкоджень і світла, що в кінцевому рахунку і визначає їх практичну цінність. Вінілові шпалери для стін просочуються різними антимікробними препаратами, що перешкоджає утворенню цвілі під шпалерами.

 
Вінілові шпалери легко миються, вони довговічні і міцні, що робить їх дуже практичними при наклеюванні в холах, кухнях, дитячих і прихожих. При митті вінілових шпалер для стін допускається використання синтетичних миючих засобів, і вони не вбирають запах диму. В даний час з’явився ряд вінілових шпалер для стін, які допускають вологообмін з навколишнім середовищем. Це відбувається за рахунок мікропор які регулюють проникнення повітря і води. Ці мікропори дають можливість конденсату вільно випаровуватися з під покриттів, що перешкоджає утворенню грибків і плісняви на внутрішній стороні шпалер, що знаходяться у вологих приміщеннях.
 
Вінілові шпалери для стін можна розділити на кілька груп – з вираженою фактурою (спінений вініл), з гладкою поверхнею, які називаю компакт-вініл, і особливо щільні шпалери або так звані “кухонні шпалери”. Однак останнє визначення вельми застаріло, тому що область застосування цих шпалер значно розширилася в даний час. До плоских шпалер відноситься і так звана “шовкографія”.
 
До групи вінілових шпалер для стін можна включити спінені вінілові шпалери під фарбування.
 
Спінений вініл – це товсті рельєфні шпалери. Вони можуть мати різну фактуру, забарвлення і включення. Цей різновид вінілових шпалер для стін може добре приховувати нерівності стін і тріщини. За допомогою цих шпалер можна створювати ілюзію рельєфною штукатурки. Спінений вініл можна піддавати тисненню. Вінілові шпалери вироблені таким чином називають плоскими.
 
Шовкографія – це самий великий клас вінілових шпалер за різноманітністю дизайну і ступеня блиску. Виробляються ці шпалери на основі вінілізованного пофарбованої паперу. Цей папір піддається нагріванню і сильному тисненню . Шпалери отримані таким способом за фактурою стають тонкими і шовковистим, створюється ефект шовку. Товщина шару вінілу може бути різна. Можна навіть імітувати ефект натуральної шкіри.
 
Щільні “кухонні” шпалери мають гладку, глянцеву поверхню, що дає їм переваги при усуненні різних видів забруднювачів. Щільні вінілові шпалери для стін володіють підвищеною стійкістю до дії сонячних променів, вологи і миючих засобів.
 
Вінілові шпалери для стін з твердого вінілу є наймасовішим і популярним видом. Для їх виробництва використовується випарений вініл, що пройшов температурну обробку, в результаті якої з нього були усунені шкідливі формальдегідні смоли. Ці шпалери інертні в хімічному відношенні, не викликають алергічних реакцій і мають сертифікат екологічної експертизи. У виробництві цих шпалер використовується спеціальний тришаровий папір, який виводить надлишки вологи з стін. Шпалери з твердого вінілу відмінно імітують будь-які покриття – тканина, штукатурку, текстиль, різні види фарбувань. Такі шпалери не тягнуться, на розбухають, стійкі до механічних впливів.
 
Слід звернути увагу, що під час наклеювання вінілові шпалери мають властивість дещо розтягуватися (за рахунок великого коефіцієнта лінійного розтягування , що призводить до утворення проміжків між шпалерами після висихання. Тому, наклеювати вінілові шпалери слід довіряти тільки професіоналам з великим стажем робіт з вініловими шпалерами. Вбираючі або слабо вбираючі вологу стіни слід попередньо покрити спецгрунтовками або рулонною макулатурою. Залежно від щільності цих шпалер використовують два види клею (спеціальний або спеціальний для склотканини). Шпалери з твердого вінілу не розбухають і наклеювати їх значно легше, ніж інші типи вінілових шпалер. Завдяки великій щільності шпалер з твердого вінілу, такі шпалери можна наклеювати одразу на бетонну стіну, без попереднього фарбування.
 
Завдяки величезній різноманітності, вінілові шпалери вкрай привабливі для втілення найсміливіших і витончених дизайнерських рішень.
 
Якщо вінілові шпалери мають значок екологічної безпеки, то їх можна використовувати в будь-яких приміщеннях  

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.