Вирощування груші з насіння.

Іноді в руки потрапляє такий розкішний плід груші, що залишається пошкодувати, що в своєму саду не росте такий же сорт. Купити саджанці в розпліднику можливо, але не завжди зрозуміло, який сорт питати. Однак засмучуватися сильно не варто: якщо вам дістався плід груші, який справив на вас враження, дерево можна виростити – з насіння.

Правда, гарантії, що з насіння виростуть дерева, які дадуть точно такі плоди, як вам сподобалися, немає. Материнські характеристики вирощеного з насіння дерево не успадковує, тому може вийти щось інше. Але, вам може і повезти. А якщо плоди вирощених вами груш не влаштують, в їх крони можна буде прищепити який-небудь інший сорт.

Звичайно, часу на вирощування груші з насіння доведеться витрать чимало. Приготуйтеся до того, що мине кілька місяців, перш ніж насіння перетворяться на повноцінні саджанці, які можна буде посадити в саду. Але один плід дасть вам кілька сіянців, і це буде велика нагорода за ваше терпіння.

 1. Пізньої осені або взимку розріжте зрілу грушу гострим ножем. Дістаньте насіння з плоду і помістіть їх в невелику миску. Додайте гарячу воду (не окріп), щоб промити насіння. Помістіть насіння на паперові рушники або серветки, щоб висушити.
 2. Заповніть поліетиленовий мішечок вологим торфом.

3. Посадіть насіння груші на глибину близько 10-12 см і зав’яжіть пакет. Помістіть його в холодильник – у відділ для овочів. Там він повинен відлежатися до трьох місяців, або до тих пір, поки закінчаться морози. Періодично перевіряйте, вологість торфу. Сухим він бути не повинен, але і мокрим теж.

 1. Дістаньте пакет з холодильника, відкопайте насіння. Зробити це потрібно в той час, коли на вулиці вже встановиться постійна температура не менше +5 0С.
 2. Замочіть насіння в мисці з теплою водою, протримаєте так протягом двох днів, щоб допомогти розм’якшитися їх твердій зовнішній оболонці-шкірці.
 3. Насіння груші можна посадити або у звичайні квіткові горщики, або в біорозкладні  торфяні горщечки, встановлені в пластиковий лоток-піддон. Останнє, безумовно, зручніше і безпечніше для рослин, тому що коренева система у груші сильно галузиться.
 4. Заповніть на 3/4 горщики грунтом. Можна використовувати або землю з саду, або куплений грунт для квітів чи розсади.
 5. Розкладіть насіння на поверхні землі і присипте піском або шаром грунту 1-1,5 см. Полийте свої посіви і прикрийте горщики плівкою. Тут все робимо так само, як і при посіві  насіння на розсаду.
 6. Розташуйте горщики в приміщенні в теплому місці, не на прямому сонці.
 7. Тримайте грунт вологим, поки насіння не проросте. Сходження буде залежати від сорту груші.
 8. Зніміть плівку, коли насіння груші з’являться над поверхнею грунту в кожному горщику.
 9. Перемістіть ємності зі сходами в парник або теплицю. Сонця в них має бути достатньо.
 10. Продовжуйте зволожувати грунт, підгодовуйте сіянці рідким  мінеральним добривом.
 11. Висаджуйте підрослі, зміцнілі сіянці груші у відкритий грунт на початку вересня. «Ріст» у них до того часу може бути 25-30 см. Ділянку для посадки вибирайте не перезволожену і сонячну.
 12. Можна залишити саджанці груші з насіння в теплиці до весни, щоб висадити по теплу.
 13. У лунку перед посадкою насипте торф, компост – земля повинна бути не просто удобрена, але і рихлою.
 14. Якщо у вас є кілька саджанців, посадіть їх на відстані не менше 7-10 м один від одного.
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: