Віскі. Корисні поради!

Як часто доводиться чути від людини, що вперше спробувала віскі,такий вигук: «Ну самогон,справжній самогон. І що в ньому знаходять? Краще горілки немає напою! »Дійсно,схожий з самогоном смак і аромат віскі викликає у багатьох щире здивування.
 
Аналогія з самогоном напрошується через наявність у віскі високого вмісту альдегідів, сивушних масел і ефірів. У горілці допускається концентрація сивушних масел не більше 4 мг / л, а в віскі ця кількість може досягати 4000 мг/л. Те ж саме з альдегідами і ефірами. Втім,вміст цих речовин в віскі взагалі не регламентується. Однак, незважаючи на таку фантастичну кількість шкідливих складових, від віскі ніхто не вмирає – звичайно, за умови дотримання міри.
 
Мабуть, вся справа в традиції споживання.Як ми п’ємо нашу рідну «біленьку»? Як правило, під закусочку, в хорошій компанії. Застілля наше широко і рясне. Так от, горілка – це додаток до столу. А віскі виступає соло.Його п’ють поза прийомом  їжі. Тому і смак у горілки нейтральний, авіскі має масу відтінків і після смак.
 
Віскі смакують, насолоджуючись відтінками напою. Адже справжній смак віскі проявляє себе не відразу. Виявляється, у віскі одночасно присутні чотири основних смаки: гіркий, кислий, солодкий і солоний. Один з них переважає в залежності від сорту віскі (скотча). Переконатися в цьому можна, потримавши невелику кількість напою в роті. Щоб яскравіше відчути весь спектр смаку, потрібно додати в келих трохи води. У віскі особливо цінується після смак – довгий і теплий.
 
Віскі – дуже демократичний напій. Закордоном його вживають всі верстви суспільства. І люблять його за багато чого.За те, що ніякого особливого ритуалу для прийняття цього напою не існує. Важкі широкі склянки, які у нас вважають необхідним атрибутом для прийняття віскі,звичайно, зручні і надають такий собі «закордонний» випивав,але зазвичай віскі п’ють з чого завгодно, де завгодно і, що дивно, коли завгодно.
 
Гурманам пропонується пити віскі з тонких келихів у формі тюльпана, щоб«вловити» букет, оцінити структуру і колір напою. А по стікаючим на стінках келиха доріжках визначають маслянистість і тяжкість віскі. Сліди тоненькі і швидко повзуть -віскі неміцний і мало насичений маслами.
 
Люблять віскі за широку гаму смаків, зате, що з’єднувати його можна з багатьма рідинами і розводити, розводити  і розводити … нескінченно. Широкому споживанням цього напою сприяє і відносно невисока ціна.
 
Звідки ж він узявся, цей «майже український самогон»? Віскі – національний напій Шотландії. Правда,ірландці оскаржують це право у Шотландії. Вони наводять докази винаходу віскі в ірландських монастирях аж у V столітті. Але зараз мова все ж піде про шотландське віскі – скотч, а розмова про інші види (американського,канадського, австралійського і навіть японського) поки почекає.
 
Перші згадки про віскі відносяться до кінця XV століття. Aqua vitae -живу воду (так називали в той час спирт) готували в монастирях. Основною сировиною для перегонки був ячмінь. З часом чернечі секрети стали доступні селянам, і країна занурилася в тотальне «пиття». Віскі шанувалося як ліки, і пили його навіть діти. У період XVI-XVIII століть відпрацьовувалася технологія виробництва віскі, і до середини XIX століття вона остаточно сформувалося.
 
Сьогодні ця технологія практично нічим не відрізняється від виробництва самогону з пророщеного зерна. Тільки заключна стадія виготовлення, а саме – витримка отриманого розчину в дубових бочках – робить з банального самогону віскі. Але і це неголовне. Справа в тому, що дубові бочки, які використовують для витримки віскі,повинні бути старі, вже використані для витримки інших напоїв. Так? скотч витримують в основному в бочках з-під американського віскі – бурбона. У бочках з-під вин (мадери, портвейну, хересу) віскі набирає вишуканий смак і насиченість.
 
В даний час в Шотландії виробляється більше двох тисяч марок скотч-віскі. Якщо ви побачите напис на пляшці «whisky»,то це завжди шотландське віскі, або скотч (scotch). Напис «whiskey» свідчить про те, що віскі вироблено в будь-якому місці, але не в Шотландіі.
 
Цікаво, що смак і аромат віскі залежить навіть не від вихідної сировини (ячменю, кукурудзи), а, в першу чергу, від місця виробництва віскі. І ось чому. У процесі приготування солоду ячмінне зерно обробляють димом палаючого торфу. Запах диму зумовлений багатьма природними факторами і залежить від місця, звідки цей торф взято. На якість торфу впливає склад води, наявність у ній мінералів. Не випадково у віскі з островів Айлей і Джура присмак йоду, адже там поруч море!
 
Існує два види віскі: Одно солодове і зернове. Останнє в чистому вигляді в продаж не надходить. Воно використовується як компонент у купажних (змішаних) віскі. Змішане віскі з’явилося в XIX столітті, коли назріла необхідність розширити продаж скотчу за межі Шотландії.Специфічний, трохи брутальний смак односолодового віскі не подобався вишуканій аристократії. Змішування (купажування) віскі дало можливість дещо пом’якшити і облагородити смак напою і завоювати нових прихильників.
 
Хочете придбати шотландське віскі? Тоді обов’язково зверніть увагу на наступне: на пляшці повинні бути присутніми написи «Distilled and matured inScotland» і «Bottled in Scotland». Якщо ви придбали пляшку віскі і виявили на ній напис «WHISKY spirits», то це фактично замінник справжнього напою. У ньому міститься не більше 10% справжнього скотча. Найвідоміше в світі Односолодове віскі-скотч (Glenfiddich) виробляють у регіоні Спейсайд.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: