Вітамін С – найбільш потужний антиоксидант.

Мабуть, найбільш потужний і відомий антиоксидант – це вітамін С. Стандартна думку про нього сходиться до того, що він попереджає простудні захворювання, однак це далеко не єдина його якість. Справа в тому, що аскорбінова кислота супроводжує виробленню колагену, тим самим сповільнюючи процес старіння шкіри.

Також вітамін С сприяє підтримці здоров’я кісток і хрящів, важливу роль відіграє у здоров’ї зубів і ясен. Аскорбінова кислота просто необхідна для того, щоб правильно функціонувала кровоносна система і, відповідно, серцево-судинна система.

Ось список основних захворювань, які попереджає вітамін С:  

1. Простудні захворювання. Сприяючи зміцненню імунітету, він зменшує ризик захворіти, а також знижує тяжкість і тривалість захворювань.  

2. Захворювання серцево-судинної системи. Завдяки своїй здатності знижувати холестерин, знижувати тиск, а також запобігає утворенню склеротичних бляшок, провідних до атеросклерозу.  

3. Цинга. Це захворювання зустрічається у виснажених людей (наприклад, алкоголем або голодом) і випливає як раз від гострої нестачі вітаміну С в організмі.  

Знижує загальну шкоду, принесену довкіллям, курінням. Важливо знати, що нікотин руйнує вітамін С в організмі і людина може відчувати гострий його недолік.

Слід зазначити, що разом з усіма своїми корисними властивостями, аскорбінова кислота має ще одне не менш важливе: відновлювати вітамін Е і бета-каротин в той момент, коли на них впливають вільні радикали, а також виводить такі небезпечні метали, як мідь, ртуть, свинець і т. п.

Щоденна доза вживання аскорбінової кислоти повинна становити не менше 75 мг для жінок і 90 мг для чоловіків. Насправді це не так багато, достатньо лише в своєму раціоні щодня мати (щось одне) цитрусові, картоплю, цибулю, зелень, полуницю і подібні продукти, що містять аскорбінову кислоту. Для прикладу, в одній склянці апельсинового соку вже міститься щонайменше 90 мг цього вітаміну, що повністю заповнює добову потребу в ньому.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: