Вітаміни для дітей!

Яка користь від вітамінів і вітамінних комплексів? Багато батьків відмовляються давати своїм чадам хімічні таблетки, що продаються в аптеках. Вони вважають, що для дитини немає нічого краще, ніж вживати в їжу велику кількість натуральних овочів і фруктів, що забезпечить дитини потрібними вітамінами і мікроелементами. Звичайно, сперечатися і переконувати в зворотному ніхто не буде.

Природно вітаміни, якими багаті свіжі овочі та фрукти дуже корисні для маленьких дітей. Погодимося, що напихати дитини аптечними вітамінами восени і влітку, коли навколо повно натуральних. Але взимку, коли натуральні свіжі овочі дістати неможливо, а від тепличних ніякої користі не буде, краще їх взагалі виключити з раціону дитини! А якщо ще до того ж згадати про занедбаний стан навколишнього середовища, знижений імунітет дітей у цей період, і постійний ризик виникнення хвороб, то найоптимальніший варіант – це скористатися аптечними вітамінними комплексами. Приймати вітаміни краще курсами у весняно-зимовий період. В інший час при збалансованому харчуванні можна уникнути браку потрібних вітамінів.

Класифікація вітамінів

  1. Однокомпонентні – складаються, з одного певного вітаміну.
  2. Полівітаміни – це цілі комплекси вітамінів, які містять в собі, всі необхідні, на думку фармацевтів, для дітей не тільки вітаміни, але і мінерали з ферментами і мікроелементами.

Діляться вітаміни на :

а ) Жиророзчинні. Це вітаміни, які відносяться до груп : А, D , E , F і K.

б) Водорозчинні. Це всі інші вітаміни. Їх мінус в тому, що вони дуже швидко виводяться з організму, що може спровокувати гіповітаміноз.

Не забувайте, що надлишок вітамінів ще гірше позначається на організмі дітей, ніж їх недолік.

На яких вітамінах для дітей краще зупинити свій вибір?

У першу чергу, вибираючи вітаміни потрібно врахувати вік дитини. Організм немовлят, які знаходяться на грудному або на штучному годуванні, не потребує додаткових вітамінах, так як в материнському молоці і в молочних сумішах міститися всі потрібні вітаміни і мікроелементи. Єдине, що може знадобитися восени і взимку, це додаткове вживання вітаміну D3, для того щоб уникнути такої неприємної хвороби як рахіт.

Так що все одно, можливість прийому будь-якого вітамінного комплексу варто обговорити з дільничним педіатром. Не забувайте, що надлишок вітамінів ще гірше позначається на організмі дітей, ніж їх недолік.

При виборі вітамінного комплексу обов’язково треба врахувати всі особливості кожної дитини окремо. Однією однаковою рецептури для всіх бути не може. Обов’язково при купівлі будь-якого вітамінного комплексу зверніть увагу на його склад. Якщо ваша дитина страждає алергією, тоді вітамін С обов’язково повинен бути отриманий, наприклад, з шипшини або іншої неалергенної рослини. У різному віці організм малюка вимагає різних вітамінів, тому при покупці в аптеці вітамінного комплексу строго орієнтуйтеся за віком, який вказується на баночці.

Зверніть увагу на ціну препарату. Майте на увазі, що хороший вітамінний комплекс не може бути дешевим так як виробництво таких добавок стоїть дуже не дешево. Перед прийомом обов’язково вивчіть інструкцію і зверніть увагу на те, чи не прострочений продукт. Найчастіше дитячі вітаміни виробляють у вигляді желейних цукерок, солодких пігулок або смачних гелів, тому бажано їх ховати в недоступному для дитини місці, щоб вона не з’їла все за один присід , поки мама буде на роботі.

Для довідки батькам:

Гіповітаміноз – це початкова стадія (середній дефіцит) нестачі вітамінів в організмі.

Авітаміноз – це запущена стадія (глибока нестача) вітамінів.

Перед початком використання будь-яких вітамінів батьки зобов’язані добре прочитати інструкцію по застосуванню, особливо якщо дитина паралельно приймає ще якісь таблетки. Може виникнути ймовірність несумісності ліків з окремими групами вітамінів. І обов’язково дотримуйтесь дози, зазначеної в аркуші-вкладиші .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: