Виховання дитини 2-3 років.

Вік після двох років для дитини – найскладніший, адже малюк пізнає світ і починає усвідомлювати своє «я». Дитина вже проявляє свій характер, вередує і намагається командувати. Виховання дитини в 2-3 роки пред’являє до батьків особливі вимоги:

Дуже важливо в цей час проявляти любов, пестити і хвалити дитину.

У той же час, обов’язково встановіть йому жорсткі рамки – якщо щось не можна, то не можна ніколи.

Для правильного виховання дітей в 2-3 роки потрібно дотримуватися режиму – це добре дисциплінує.

Дозволяйте малюкові активно пізнавати світ, пробувати і помилятися, але враховуйте фізіологічні особливості цього віку і стежте, щоб дитина не отримала травму.

Дуже важлива після двох років адаптація в навколишньому світі, вчіть малюка спілкуватися з ровесниками.

Не ущемляйте дитини, не бийте і не ображайте його. Намагайтеся поменше вимовляти слово «ні», замість цього запропонуйте малюкові вибір, а якщо це неможливо, на доступній їй мові поясніть причину заборони.

І головне – в цей час дитина активно копіює оточуючих. Тому для правильного виховання дитини в 2 роки важливо батькам відповідно поводитися, малюк все одно буде повторювати їх поведінку, що б вони не говорили.

А ближче до трьох років багатьом мамам ще складніше – адже наступає вікова криза. Дитина самостверджується в цьому світі, намагається проявити самостійність.

Ознаки кризи 3 років

Про кризу, що наближається кажуть:

  • упертість;
  • негативізм;
  • бунтарська поведінка;
  • капризи.

Виховання дитини в 3 роки вимагає дуже великого терпіння. Намагайтеся уникати конфліктів і частіше переводьте все в гру, таким способом набагато легше домогтися чогось від маленького впертого.

На що варто звернути увагу при вихованні дітей в 2-3 років

У цьому віці активно має відбуватися:

  • прищеплення навичок самообслуговування;
  • фізичний розвиток;
  • правила спілкування;
  • духовно-моральне виховання через художню літературу;
  • заохочуйте допомогу по дому.

І дуже важливо допомогти дитині усвідомити свою стать. Саме в цьому віці малюк відчуває різницю між хлопчиками і дівчатками. І виховання також має відрізнятися з двох років. Дівчинці робіть більше компліментів і ніколи не кричіть на неї.

У вихованні хлопчика 2-3 років теж є свої особливості. Всі мами хочуть, щоб він виріс чоловіком, але для цього не потрібно бути дуже суворою з ним. У цьому віці хлопчик сильно потребує вашої ласки і похвали. Ніколи не принижуйте й не бийте сина, заохочуйте його спроби пізнавати світ, правильно приймайте його помилки і розбиті коліна.

І головне, що потрібно дітям в 2-3 років – це ваше любов і турбота. Побільше позитиву – і ваша дитина виросте найкращою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: